Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van egy hordó bor a pincében,...

Van egy hordó bor a pincében, honnan lehet tudni, hogy az iható-e még?

Figyelt kérdés
Régen minden évben készült bor a pincében 98 óta nem és megmaradt egy hordó, pince mélyen van szval nincs túl meleg se hideg, szval hőmérséklettel sztem nincs gond. Van rá esély, hogy fogyasztható még?
2010. nov. 8. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű nagyon: kóstold meg!
2010. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12 éves bor? Valószínűleg igen zamatos és értékes nedűt találtál! Szerintem biztos hogy jó és nagyon finom. Ird meg ha megkóstoltátok, hogy milyen volt.
2010. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nem valami gagyi hordóban volt és rendesen oda volt téve a cucc, akkor semmi baja. kóstold meg.
2010. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

illat, íz. és eldöntöd. mérgezni nem fog.


én nem értek hozzá túlzottan, de szerintem a bor érlelés nem úgy működik, hogy minnél tovább otthagyjuk akkor az egyre jobb. palackban még talán, de a hordósat szerintem gondozni kell. időnként tisztítani stb.


de én is várok szakmai véleményt:)

2010. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Több üvegedénybe kell venni a tetejéből és mélyebbről legalább 3 mintát. átnézetre lehet látni hogy tiszta e vagy törött. Szagolásra lehet érzékelni nem ecetes e vagy nem romlott. Fokmérővel megnézni az alkoholtartalmát.Ugyanis az végzetes tévedés hogy a bornak állás közben nő az alkoholtartalma pláne hordóban! Az alkohol forráspontja 79 fok a vízé 100 a savaké több mint száz az alkohol lép ki először. A bort ha nem palackozot a hordóban kezelni kell nem úgy van hogy otthagyom évtizedekre.
2010. nov. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!