Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért részegedik le gyorsabban...

Miért részegedik le gyorsabban/jobban az aki keveri az alkoholt?

Figyelt kérdés
(Hisz mindegyik etil-alkoholt tartalmaz. Max. arra tudok gondolni, hogy a különböző italokban különböző egyéb anyagok vannak és ezek felerősítik a szesz hatását)
2011. febr. 7. 13:31
 1/3 Phoney ***** válasza:

Amikor egyszer direkt ki akartam ezt próbálni, pont ugyanannyira rúgtam be mintha nem kevertem volna. 8-10 félét ittam össze aznap.


A részegedés igen sokban múlik a hozzáálláson, mennyire próbálsz ellenállni neki, stb. Aztán az egyfélét általában nem is döntöd olyan gyakran, mint a többfélét, mert azt egyre kevésbé kívánod.


Esetleg még arra az egyre tudok gondolni hogy többféle italban többféle anyag van (különböző ízanyagok, kozmaolajok, stb) és az jobban megosztja az anyagcsere-folyamatokat.

2011. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mert az alkohol tartalma mindegyiknek más sőt a hőmérséklete is. Nem mindegy hogy sört iszol borral , vagy pálinkát jagerrel. a sör 4-10% a bor 6-20% , a pálinka és jager 30-50% de a hőfoka is ennyi sőt néha több.(pontosan nem tudom őket)

Amúgy ha kevered az italokat nem részegedsz le jobban csak a mellékhatása erősödik: hányás, hányinger , émelygés, rosszullét, eszméletlenség, kóma stb.

2011. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

Én már iszom egy pár éve, de csak egy italt ismerek, aminél ez valóban létezik, az pedig az (igazi) abszint.


Ha csak azt iszok, akkor csak arányleg nehezen részegít le. Ha mással keverem...nos akkor bármi megeshet...vizipipa-borogatással egybekötött szőnyegkiégetés, britney spears karaoke, kidőlés már este 9-kor...7 év tapasztalattal is újat tudot mutatni:D

2011. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!