Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Unicum. Csak szerintem hulladék?

Phoney kérdése:

Unicum. Csak szerintem hulladék?

Figyelt kérdés

Komolyan, raklapnyi itallal foglalkoztam az utóbbi években (gyógynövényesekkel is), de az összes középkategóriás(nak beállított közül) számomra az Unicum a legalja. Már az is megfordult a fejemben, hogy a komcsik előtt talán nem is létezett (ők nagyon jók voltak kitalált hagyományok gyártásában).


Állítólag a szocializmus idején hamis recept alapján gyártották '90-ig, de szerintem ennél már csak direkt lehetne gázabb. Biztos bele van zúzva egy csomó gyógynövény (azok amúgy tudvalevőlek olcsóak), de a minősége és az ízélmény kb a kommersz keserűt súrolja...nem gáz ezt "hugarikumként" emlegetni?


(A Zwack profilba amúgy nagyon jól illik, a "gyártsunk alsó kategóriát és tálaljuk ultra-prémiumként" náluk teljesen megszokott.)


2011. márc. 27. 01:32
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
64%

Hát ja elég wc-ben lévő meleg anyag.És az íze, mint a sült szarvasbogárnak.Nagyon keserű és szr.fúúúj

Szerintem is veszélyes hulladék


xDD ez a zwackos igaz nagyon jaja :D xDD

2011. márc. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

Az unicumot gyomorkeserűnek használták, nem italnak!


A kereszt se véletlenül van rajta, azok itták étkezés után akik epések voltak.


Talán nem piaként kellene rá tekinteni, hanem gyógyszerként akkor rendben lenne az íze, a svédcseppet se nyakalja éppeszű ember literszámra csakmert alkohol van benne ;)

2011. márc. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Talán akkor nem élvezeti cikként kéne árulni, hanem gyógyhatású készítményként...de van egy olyan gyanúm, hogy annak nem annyira jó.


Egyébként a Jägert pl. közel sem találtam ennyire rossznak, az nagyjából üti a középkategóriát.

2011. márc. 27. 01:54
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
A Zwack sok alacsony minőségű dolgot küldött piacra, jó drágán. Pl ott van az evian kristályvíz 400 Ft-ért, ami egy teljesen pocsoja ízű zéró szénsavas lötty. Nem tudom ki veszi azt meg és hogy iszik e belőle.
2011. márc. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%

Szerinted a gyártót, mega kereskedőt érdekli, hogy te minek veszed meg? A lényeg, hogy megvedd ;)


Az meg már a te dolgod, hogy nem tájékozódtál, az élet nem általános iskola!

2011. márc. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

ma 03:08


Aha, csak az a nagyon ciki, hogy a világ tele van híres keserűlikőrökkel, amik nagyon is finomak. Mi meg ilyen szarral égetjük magunkat (már ott gáz, hogy sima finomszesz az alapja, bár ez még menthető lenne, mert tudtommal a Jägermesiternek is, ami valamiért mégsem ennyire rossz, érdekes, nem?).


Most nézegetem a külföldi kritikákat, hát kb ég a pofám. Külföldi szemmel: "Előnye, hogy jól be lehet tőle rúgni, hátránya, hogy undorító".


Egyébként csináltam már házilag gyógynövénytinktúrát recept alapján, és keserűbb volt az unicumnál, de legalább nem tűnt kommersznek....ez a másik kínos pont.

2011. márc. 27. 03:13
 7/32 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt komolyan gondoltad, hogy a gyártót nem érdekli, minek veszed meg? A Zwacknál sokkal komolyabb munka folyik piackutatás és PR, mint szeszfőzés terén.....szinte csak azzal foglalkoznak, hogyan és milyen ízű olcsószeszt lehet eladni, és milyen szöveggel. Az pont nem érdekli őket, hogy olyan-e, mint 1790-ben...mert akkor már léteztett pl. Benedictine, szóval ERRE a takonyra biztos nem mondta II. József, hogy "das ist ein Unicum"...hacsak nem úgy értette, hogy ilyen sz*rt még nem tettek elé:)


Egyetlen mentségük, hogy sima kommersz helyett egyfajta "becsületes alsókategóriát" gyártanak. Bár az Unicom pont kommersz jelleg...

2011. márc. 27. 03:45
 8/32 anonim ***** válasza:
Kóstoljátok meg a miskolci Avasi keserűt!! Kiváló pia
2011. márc. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%
A Zwack már a háború előtt is híres gyomorkeserű volt. Egyáltalán nem rosszabb,mint a Jagermeister. Csak nem röviditalként kell inni.
2011. márc. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ízlés dolga. Én utálom már a szagát is, de apukám és a társaságában nagyjából mindenki kimondottan szereti az ízét.
2011. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!