Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Unicum. Csak szerintem hulladék?

Phoney kérdése:

Unicum. Csak szerintem hulladék?

Figyelt kérdés

Komolyan, raklapnyi itallal foglalkoztam az utóbbi években (gyógynövényesekkel is), de az összes középkategóriás(nak beállított közül) számomra az Unicum a legalja. Már az is megfordult a fejemben, hogy a komcsik előtt talán nem is létezett (ők nagyon jók voltak kitalált hagyományok gyártásában).


Állítólag a szocializmus idején hamis recept alapján gyártották '90-ig, de szerintem ennél már csak direkt lehetne gázabb. Biztos bele van zúzva egy csomó gyógynövény (azok amúgy tudvalevőlek olcsóak), de a minősége és az ízélmény kb a kommersz keserűt súrolja...nem gáz ezt "hugarikumként" emlegetni?


(A Zwack profilba amúgy nagyon jól illik, a "gyártsunk alsó kategóriát és tálaljuk ultra-prémiumként" náluk teljesen megszokott.)


2011. márc. 27. 01:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
55%

Egy túlárazott sz@r. Ha be akarok rúgni, akkor inkább vodkát iszom, ha pedig rossz a belem, akkor Becherovkát (nálunk egy árban van)

Arról nem beszélve, hogy úgy kiszárítja a szervezetet, hogy másnap 3-4 üveg ásványvizet biztos megiszom.

2011. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom, az összeset, de a bátyám nagyon szereti az ilyen jellegű piákat. Ő utálja a Jägert meg a Hubertust, azt Unicumot meg a Becherovkát szereti, de az abszolút kedvence a Pelinkovac (nálunk nem nagyon ismert). Más ismerőseim meg fordítva vannak vele. Szerintem ízlés dolga. Nem mindegy, kinek melyik gyógynövények íze jön be jobban, meg azokból mennyi van benne. Az meg, hogy kommersz-e... Lehet. Én nem tudom megítélni, mivel nem szeretem az ilyen italokat, mások nevében erről meg már nem nyilatkozok :)
2011. márc. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
71%

A helyén kellene kezelni. Gyomorkeserű, és nem társasági pia. Étkezés után segít, ez a dolga.

Ha piálni akarsz, akkor igyál füvekkel ízesített a rövideket, ezt nem arra a célra gyártják.

Nagyanyám mesélte, hogy az Unikumot -más italtól eltérően- nem a férfiak töltötték ki az asztalnál, vacsora után, hanem egy nő, akit a háziasszony evvel megbízott.

Ez minősíti is, hogy minek számított: gyógyszernek. Az is.

2011. márc. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 doboszoli ***** válasza:
100%

Nekem bejön az íze is, a minősége is.

Nem "iszogatásra" való, különösen nem sörrel kombinálva, mert akkor rúg mint a ló.

De éhgyomorra 1-2 feles megalapozza a napomat.

2011. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt : gyűlölöm, gyakorlatilag már a szagától émelygek, viszont, ahogy ellőttem itt sokan írták, tényleg nem társasági, "beb@szós" pia, hanem gyomorkeserű ,azaz ha valami rendetlenkedik ott bent, akkor megiszol egy feles unikumot és jól vagy...pl: személy szerint, amikor iszonyatosan másnapos vagyok, kajára nézni nem bírok, mert már a látványától is hányok, és literszám nyelem a vizet, a gyomrom meg úgy ég,mint a kénköves pokol, na akkor ha iszom egy feles unikumot -ha nagy nehezen rá bírom magam venni- akkor 1-2re jobban leszek..komolyan...szóval lehet szidni,mert tényleg gusztustalan 1 lötty, de a gyomornak határozottan jót tesz
2011. márc. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kész vagyok elhinni, hogy csak gyomorbajra való.


Mondjuk ha csak a gyógyhatás a cél, akkor durván túl van árazva (mert akkor alig kerül többe a gyártása, mint a tesco vodkáé), dehát kereslet-kínálat, meg a reklámot is ki kell fizetni valakinek, gondolom... :D

2011. márc. 28. 18:49
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az Unicumnak, és a Jägernek sem mindig egyforma az íze. Pultosként dolgozom, és a vendégeknek nem mindig ízlik. Volt hogy kibontottam egy teljesen originál 1,75 L-es Jägert, rajta volt a fólia, az üveg szájában benne volt a védő része is (ami megakadályozza, hogy bármit is beleöntsenek, tehát csak kifelé tud belőle folyni.) A vendégekkel együtt találgattuk, hogy hogy kéne rászerelni az adagolópumpát, stb... Szóval ezer százalék, hogy eredeti volt. És az a vendég, aki évek óta vedeli a Jägert, azt mondta nekem, hogy ennek egyáltalán nincs Jäger íze. Szó szerint azt mondta rá, hogy sz*r. Az Unicumnál ugyanígy...

Több vendég is mondta, hogy nem mindig egyforma a minőségük.

2011. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

A kb.40 féle gyógynövény nem biztos, hogy minden szedésnél annyi napsütést kapott, ugyanolyan hőmérsékleten, hogy mindig egyforma aromája legyen.Befolyásolja az ízt, hogy mennyi esőt kapott.És ez kb. 40x-es változó. Ezért a recept szerint lehet nagyon pontos az adagolás, a végeredmény íze eltérhet az előző lepárlás ízétől.

Ha gyógynövényes készítményeket gyárt vagy fogyaszt valaki, ezt minden esetben bele kell kalkulálni.

2011. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Ilyen típusú italnál (erős keserűség, karamell és cukor) szerintem nem annyira játszik a napsütés és az eső. Én időnként áztatok itthon, és a legolcsóbb (gyógyteának való) növényeket veszem, de max. gyártónként van különbség (a feldolgozás és a csomagolás miatt, gondolom), "szüretenként" nincs. Nálam mindig ugyanolyan lesz az íze.


Talán arról lehet szó, hogy néha találnak olcsóbb beszállítót, aztán nem akarják kidobni a rossz szállítmányt. A "40 gyógynövényből" egyébként is max 4-5 lehet annyira domináns, hogy a minősége számítson. Nem mintha elhinném, hogy ehhez az ízhez 40 növény kell, reklámanyagban mindenki azt hazudik, amit akar, az üvegen meg nincs rajta...:)

2011. márc. 30. 17:37
 20/32 anonim ***** válasza:
21%

Bizony, bizony kedves kérdező, ennyi kell hozzá, több

mint 40.

És bizony, bizony, ezek közül mind meghatározó.

És bizony, bizony, ha a reklámjában a gyártó vagy forgalmazó valótlant állít, annak a száját igencsak elkeni a Versenytanács.

Ezenkívűl:

Ha a kérdést azért írtad ki, hogy megtudj valamit a fent nevezett italról, akkor fogadd el a válaszokat.

Ha csak vitatkozni akarsz, mert a te izlésed neked mást sugall, akkor: de gustibus non est disputantum.

2011. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!