Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Unicum. Csak szerintem hulladék?

Phoney kérdése:

Unicum. Csak szerintem hulladék?

Figyelt kérdés

Komolyan, raklapnyi itallal foglalkoztam az utóbbi években (gyógynövényesekkel is), de az összes középkategóriás(nak beállított közül) számomra az Unicum a legalja. Már az is megfordult a fejemben, hogy a komcsik előtt talán nem is létezett (ők nagyon jók voltak kitalált hagyományok gyártásában).


Állítólag a szocializmus idején hamis recept alapján gyártották '90-ig, de szerintem ennél már csak direkt lehetne gázabb. Biztos bele van zúzva egy csomó gyógynövény (azok amúgy tudvalevőlek olcsóak), de a minősége és az ízélmény kb a kommersz keserűt súrolja...nem gáz ezt "hugarikumként" emlegetni?


(A Zwack profilba amúgy nagyon jól illik, a "gyártsunk alsó kategóriát és tálaljuk ultra-prémiumként" náluk teljesen megszokott.)


2011. márc. 27. 01:32
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Kérdeztem, érdekelnek a válaszok (még ha nem is látszik), és igen, véleményt is mondok. Nem kezdek szent háborúba, ha estig huszan azt írják, hogy nekik ízlik:P


Nem tudok olyan Versenytársról, aki keresztbe tudna (vagy akarna) tenni a Zwacknak ilyen értelemben...mellesleg lehet, hogy emiatt beleszórnak 40 növényt (nem jelent plusz költséget), de attól értelme még -- szerintem -- nem lesz. Az ízlésről meg lehet hogy nem lehet vitatkozni, de a minőségről igen.

2011. márc. 31. 12:48
 22/32 anonim ***** válasza:
88%

Versenytanács, teee!

Vagy ha úgy jobban tetszik: Versenyhivatal.

Olvass, ne csak írj!

2011. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Bocsanat:P


Egyébként megkérdezhetem, honnan ez a nagy bizonyosság a 40+ összetevő "meghatározóságáról"? (Igazából azért kérdezem, mert ötletem sincs, honnan lehet ilyet "tudni". Gondolom nem ott dolgozol. Mondjuk ha igen, akkor meg Zwack-munktársként nem tudnék hitelt adni neked.)

2011. márc. 31. 16:36
 24/32 doboszoli ***** válasza:
60%

Innentől a téma fingreszelés.

Neked nem ízlik, nekem igen.

Ámen!

2011. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Közöm nincs a Zwackékhoz.(Sajna.) Külön szám, hogy egyáltalán nem iszom alkoholt.Unikumot sem. A történetét viszont ismerem, a gyártási folyamatot is.Senki elől nincs elzárva, csak a pontos receptúra.
2011. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

"És bizony, bizony, ezek közül mind meghatározó." vs. "egyáltalán nem iszom alkoholt.Unikumot sem"


Azért érzed a kínos kontrasztot a kettő közt:) Más italoknál (amikhez jobban értek) teljesen nyilvánvalóan ferdítenek, szóval innen a könnyed gyanú, hogy talán az Unicum sem kivétel.


Na jó, megpróbálok beszerezni 1-2 rendes prémium keserűt, a válaszokból úgy látom, érdemes felkutatni ezt a "problémakört" is:)

2011. márc. 31. 21:58
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Az Unicum next viszont kva jóóóó azt imádom a sima nekem se jön be, de hát ízlések és pofonok, ismerek olyan embert aki szereti, emiatt ne szidjunk senkit se.
2011. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
szerintem jo pia
2011. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

jó régi a téma, de most akadtam rá... Ezért csak most írok véleményt!

Miért gondoljátok, hogy mindent egyformán kell szeretni? Unicumból nem berúgni kell...

Nekem pl. az íze bejön... Összevetve a Becherovkával, szerintem az Unicum jobb... A Becherovkát csak -15 °C-ra hűtve szeretem! Ha szobahőmérsékleten iszok belőle, nekem nem izlik, ezért mondjam, hogy sz@r? Nem mondom, mások így szerethetik! A kérdező zárójeles megjegyzése meg egyértelmű, hogy negatívumként akarja láttatni a Zwack Unicumot!

2017. dec. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Semminek nem akartam láttatni. Azért tettem fel a kérdést, mert (a Zwack akkor általam ismert többi „minőségi” italával ellentétben) az Unicumnál felmerült, hogy itt talán nem az ital minőségével van baj, hanem az én ízlésemmel. Azóta meg is szerettem, bár kezdőknek továbbra sem az Unicumot szoktam ajánlani első keserűlikőrnek.
2017. dec. 12. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!