Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen "bársonyosabb" ízű...

Phoney kérdése:

Milyen "bársonyosabb" ízű vodkák vannak kb 4-5 ezer forintig?

Figyelt kérdés
Amit magában és hűtés nélkül is jó meginni, pl a Russian Standard. Sajnos nem sok vodkát ismerek, a Finlandia nekem még kapar és zavar a mellékíze, ehhez képest ajánljatok légyszi:)
2011. máj. 6. 23:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

A vodka lényege, hogy nincs "íze", hanem semleges ital, ezért jól mixelhető.


Ha már íze van az már gáz.

2011. máj. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha ez igaz lenne, akkor minden vodka 2000 Ft-ba kerülne...... a drága vodkának kevesebb (és jobb) íze van mint az olcsónak, de ez a "vodkának nincs íze" csak urban legend...
2011. máj. 6. 23:14
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Mixerkedtem egy időben, hidd el amit írok.

Nyilván a víznek is van íze, de íztelennek mondjuk, ahogy a vodkát is.

Ezért raktam idéző jelbe.


A rossz vodka íz a gyártási hibákból ered és pont ezért létezik 1500Ft-os és 10000Ft-os Vodka is.


Nálad lehet, hogy csak simán az alkohol erőssége kaparta a torkod, nem mindenkinek esik jól a tömény(még ha rendszeresen fogyasztja is valaki).

Ebben az esetben ha olcsóbb vizezett vodkát iszol az neked bársonyosabbnak tűnhet, pedig csak hígabb és rosszabb minőségű.

2011. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Tényleg nem sok íze van xD Igyál inkább konyakot az jó:D
2011. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Amúgy a Finlandia az olcsósága ellenére egy jó vodka (ha nem is különleges). Ha nem ízlett, akkor az nem a vodka hibája volt.

Ha már ízek... a Finlandia egyik ízesített verziója több rangos nemzetközi díjat nyert el.

2011. máj. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Most pont egy mixernek higyjem el, hogy SEMMI íze nincs a vodkának? Tudom, hogy nagyon gyenge (és egy középkategóriás vodkának már 100%-ban elnyomja akár 1 cent száraz vermut is), de van, és magában fogyasztva fontos.


A kérdést egyszerűbben feltéve, minél jobb minőségű vodkát keresek az adott pénzért. Egyet már találtam, úgyhogy hiába mondod, hogy nincs ilyen. A 40%-os Russian Standard nem hiszem, hogy "olcsóbb vizezett vodka", de ha mixer vagy, akkor amúgy is illik ismerned...

2011. máj. 6. 23:33
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem tanulj meg olvasni és igyál kevesebbet.

Idézet tőlem:

"...Nyilván a víznek is van íze, de íztelennek mondjuk, ahogy a vodkát is...."


Magam részéről kiszállok a homokozóból....

2011. máj. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
....igen, íztelennek mondjátok, mert mixerek vagytok. Mixelve ugyanis semmi nem marad belőle. De én magában fogom inni. Azért köszönöm a választ.
2011. máj. 6. 23:37
 9/20 anonim ***** válasza:
igyad valami naranccsal vagy energiaitallal és meg se érzed hogy van benne vodka is
2011. máj. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Magyarországon sosem fogsz jó vodkát inni,ezt garantálom!!!!Bármiyeln finom is,akkor sem lesz olyan jó mint az igazi orosz/ukrán vodkák...

És itt nem azokra gondolok amiket csempésznek,vagy nálunk is lehet kapni....

2011. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!