Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet azért "nem tudok"...

Lehet azért "nem tudok" berúgni, mert nem akarom "égetni" magam?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírok meginni se egy korty pálinkát, se vodkát, se rumot, se likőrt, se semmi más ilyet Még a bort se szeretem.

És nem értem az okát. Ha van valami összejövetel mindenki részegre issza magát, jól érzik magukat, én meg nem. Egyszerűen annyira kiábrándító nekem az alkoholizálás, részegeskedés. Teljesen máshogy viselkednek a haverok, barátok, ismerősöm, mintha nem is Ők lennének azok, pedig de.

Amikor a valóságba kedvesek hozzám részegen kiröhögnek, megszólnak. Tök szemetek néha velem, de amikor meg józanok, rendesek velem, viccesnek tartanak, meg kedvesek hozzám. És ha isznak, akkor hangoskodnak is, ordibálnak, röhögnek, senkire nicnsennek tekintettel. Meg az a szerencsétlenkedés, mikor nem bírnak menni 2 lépést, meg össze vissza változik a hangulatuk 3 mp-en belül nevetnek, utána meg ordítanak, káromkodnak.

Annyira utálom ezt, olyan szánalmasnak tartom őket ilyenkor.

Létezhet, hogy azért nem "birok" inni semmit, és nem tudok részegnek lenni, mert nem akarok ilyen lenni? Nem akarom, hogy mások így lássanak?


2011. júl. 5. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én se szeretek részeg lenni pontosan amiatt hogy látom a haverjaim már részegednek barmok lesznek és akkor én leállok, ja lehet az hogy mások szemében jobbnak akarsz tűnni vagy csak a barátaidban nem bízol meg eléggé ahhoz hogy részegen, idiótán lássanak téged
2011. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Igyál és akk nem tűnik fel,h égeted magad vagy nem.Amúgy is kit érdekel iylenkor? Főleg ha mindenki iszik, kva jó lesz a hangulat,te is jól érzed magad. Nem kell ezt túlspilázni, igyál aztán kész(persze ne hányásig)de tényleg feloldja a gátlásokat és sokkal felszabadultabb leszel. Én is régen így gondolkodtam h nem iszok mert milyen meg stb, aztán egyszer kipróbáltam és azóta semmi bajom nincs vele, kva jó néha egy kicsit kiereszteni a gőzt
2011. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

ők se azért isszák mert olyan finom a bor vagy a pálinka hanem a hatás érdekében

erőltesd meg magad igyál 1-2 felest utána már kevésbé érzed az ízeket

próbáld ki legalább egyszer milyen

2011. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Előzőek: miért kéne ezt kipróbálni? Van, akinek nem jön be, még valahol jó is.

Én régebben volt h sokat ittam. Sok éve alig iszom néha és egyáltalán nem bánom. Nem akkora cucc az. És ivás nélkül is tudja magát jól érezni az ember, bármilyen meglepő. Írod, pl. vicces vagy, józanul is, ez jó. Ivás nélkül is lehet olyan jót szórakozni társaságban h halálra röhögi magát az ember.

2011. júl. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

erős öntudatod van, és tudati tisztaságra vágysz.

Ez szerintem jó, (én is ilyen voltam/vagyok) Csak nyersz vele, még ha látszólag néha magányra ítél a dolog, de akkor is.


"Más költők - mi gondom ezekkel?

Mocskolván magukat szegyig,

koholt képekkel és szeszekkel

mímeljen mámort mindegyik.


Én túllépek e mai kocsmán,

az értelemig és tovább!

Szabad ésszel nem adom ocsmány

módon a szolga ostobát"


(József A. Ars poetica)

[link]

2011. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan haverom, aki soha nem iszik egy korty alkoholt sem, mégis ugyanúgy bulizik mint mi. Simán bevállal akármit, hatalmas arc. Mikor mi isszuk a whisky kólát meg mittomén, ő energia italt.

Másrészt ha téged zavar, hogy csak te nem iszol alkoholt, próbáld meg az elején keverni valamivel. Vodkát sok mindennel tudod pl energia ital. Sokkal hamarabb megiszod úgy.

2011. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kötezező berúgni. Én évek óta úgy bulizom, hogy nem iszom, vagy max. egy long drinket, amiben nincs sok alkohol, de cserébe finom.

Viszont a barátaidon elgondolkozhatnál. El nem tudom képzelni, hogy az embert a barátai részegen kiröhögjék, nem is láttam még ilyet. Biztos, hogy azok barátok?

2011. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem mindenki válik paraszttá, aki becsiccsent picit!

Akiben tényleg nincs meg a tuskó viselkedésnek a csírája sem, az nem fog barom állat módjára viselkedni részegen sem.

Én is azt mondom, igyál néha velük. Meglátod, tökjó érzés, csak olyan röhögősre idd magad, nem kell tovább innod. Csak egy picit utána a szintentartás végett.

Igyál pl. whisky-kólát kezdésnek, abban alig érezni az alkoholt, tök fincsi. Vagy Bailey's-t. Vagy bármi mást, amiben nem annyira érezni.

Így legalább visszavághatsz a haveroknak, te is jól beszólogathatsz nekik, úgyis a pia számlájára fogják írni. :D

2011. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Phoney ***** válasza:

Van egy mondás, "Azért iszom, hogy a többiek érdekesek legyenek." :)


Részegeket józanon elviselni elég nehéz, de valószínűleg azért nem bírod meginni, mert amit átlag magyar kocsmában kapni lehet az tényleg undorító (én spec sört szoktam kérni, mert nem szeretem igazán, de legalább iható).


Nem illesz ebbe a társaságba, keress olyanokat akik nem isznak, vagy nem ennyit, vagy nem ennyire gyökerek részegen. Mert van olyan társaság, amelyik részegen sem ennyire gáz.

2011. júl. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azokon amiket mondanak gondolkozz el, ne feledd, részegen mindenki teljesen őszinte ;)
2011. júl. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!