Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Martini Rosso-t is lehet...

A Martini Rosso-t is lehet olíviabogyóval inni?

Figyelt kérdés
Vagy mit szokás beletenni a pohárba?
2011. aug. 4. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem,nem(lehet,csak nem az igazi!:D)!Narancskarikával teheted teljessé az italod!

2011. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha van vérnarancs, akkor abból 1 karika az igazi, de olivával semmiképp.
2011. aug. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utána is néztem közben, hogy James Bond kedvenc italához tényleg a narancs dukál,az olívabogyó más ízű Martinihez való. Remélem, jó lesz, mert "tipikus" férfi italnak nevezik. :)
2011. aug. 5. 01:26
 4/16 Phoney ***** válasza:

Olajbogyót eleve nem a Martini vermutba tesznek, hanem a martini koktélba.... nem ugyanaz.


[link]


[link]

2011. aug. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

06:09


Ez nem igaz.

A Dry Martini vermutot is olívabogyóval díszítik, ugyanúgy mint a Martini koktélt. Sőt! Anélkül ki sem adja egy valamire való báros!


12 éve keverem a koktélokat, és nem a sarki talponállóban, tudom miről beszélek.

2011. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Phoney ***** válasza:

Láttam már én is, és szerintem pont azért terjedt el, mert összetévesztették (és tévesztik továbbra is) a "száraz martinit" a Martini Extra Dry-jal. (Mivel a legtöbb európai nem tud a koktélról.)


Persze ez csak az én véleményem, de azért valahol elgondolkodtató, hogy miért terjedt át a martini koktélról az olajbogyózás egy névleg azonos, de amúgy teljesen más italra. Elhiszem, hogy 12 éve is csinálták, de szerintem akkor sem való bele.

2011. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Még ma is így csinálják, sőt így is tanítják, mivel bele való! Az hogy "szerinted", meg az hogy hogy kell két külön dolog.

Az édes martinire a citrom szelet akkor a fizzekről került bele, mert azt is összekeverik az európaiak? Amit 12 éve csináltak, és már nem divat az maximum a cukor kruszta a martini bianco-nál, de nem az olíva a dry-nál.

2011. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Illetve lehet krusztázni, nem szentségtörés, de most már inkább csak a pohár felét. Ha pedig az egészet, akkor kötelező a rövidített szívószál.
2011. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Phoney ***** válasza:
Jaj ne variáljuk már, azt hittem külön leírtam, hogy ez az én véleményem, másrészt pedig a Martini Biancot nem hívják Fizznek, jól tudom? (Az, hogy a két italt irtózatosan baromira összetévesztik a népek, pedig eléggé tetten érhető az USÁ-ban épp úgy, mint Európában.)
2011. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A Martini Bianco-t nem hívják frizz-nek, de kb ugyanannyira jött a Bianco dísze a frizzekről, mint a Dry-ra az olíva a Martini cocktail-ról. Azaz semennyire.

Egyébként előbb volt a Martini mint ital (és a dísze), mint a Martini cocktail, mert ha nincs Martinid nem tudod keverni sem.

2011. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!