Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » MIÉRT NEM TILTJÁK BE AZ...

MIÉRT NEM TILTJÁK BE AZ ALKOHOLT? Az alkoholisták tönkre teszik lelkileg a családjukat! Én is az alkoholista apám miatt most már öngyilkos leszek, mert nem bírom már tovább! És még csak beszélni sem tudok róla senkinek!

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 20:05
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
71%

Tűnjetek innen antialkeszek :P

Én rájöttem, az a baj a világgal, hogy minden marhaságon idegeli magát az ember :P

Akasszam fel magam, mert elhagyott? Görcsöljek a munkán? Kapjak agyfaszt a számláktól?


Francokat. Az az én dolgom, hogy hogy kapcsolok ki, aki meg akar, botránkozzon meg.


Aki meg állat, az alkohol nélkül is állat.

2011. okt. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim válasza:
100%
Kedves Kérdező! Legyél erős, a buta apád miatt Te mindent máshogy fogsz csinálni a jövőben! Tanulj, amint tudsz tűnj el otthonról és máris más szinben fogod látni a dolgokat! Annyi minden ál még előtted, barátság, szerelem... meg ne forduljon a fejedben az öngyilkosság gondolata az nem old meg semmit szerinted attól apád észhez térne? Dehogy akkor mégjobban összezuhanna! Kitartás!
2011. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
89%

Ér annyit az öreg, hogy miatta kiborulj vagy eldobd az életed?! Nem hinném. Tudod, igaz az, hogy ami nem pusztít el, az megerősít.

Kapd magad, és menj el egy rokonhoz, haverhez, iskolatárshoz, szomszédhoz stb...aki nem kér segítséget, azt nem biztos, hogy észreveszik!

2011. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Tudod kérdező, tényleg nem az alkoholt kellene betiltani, hanem visszahozni a kényszerkezelés lehetőségét. Vagy megtalálni a módját annak, hogy az ilyen alakok ne tehessék tönkre a saját családjuk életét. Ha egy részeg idegen nekimegy valakinek, az ellen a törvény teljes szigorával fellépnek. Ha ugyanezt a "családfő" teszi, nem történik semmi. Nincs senki a környezetedben akinek feltűnne, hogy mi folyik nálatok?
2011. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
felfigyel erre valaki?
2011. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
84%
Rossz kategória! Ez a Családi kapcsolatokba való, ne, az Ételek, italok közé!
2011. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:55

Ott volt, csak átrakta valami nagyeszű moderátor.


Nem az alkoholt kellene betiltani. Senki nem lesz alkoholista, sem agresszív, ha alkalmanként megiszik pár pohár bort, de még ha egy-két felest, akkor sem. De azok sem, akik hetente egyszer-kétszer elmennek sörözni a haverokkal. Ettől még nem ment tönkre egy család sem. Azokkal van a baj, akik nem tudnak mértéket tartani és minden problémájukra az alkoholban keresik a megoldást. Azzal meg ne jöjjön senki, hogy vannak alkoholmentes italok, amíg fel nem találják az alkoholmentes 6 puttonyos Tokaji aszút, meg más finomságokat, amik mértékletes fogyasztásától kár lenne eltiltani az embereket. :)

Talán annak a válaszolónak van igaza, aki szerint a súlyos alkoholistákat kellene hogy kényszergyógykezelésre lehessen vinni, ne kelljen a családjának eltűrni a bántalmazásokat.

2011. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit csinálhatnék. A legjobb barátnöm az egyetlen, akinek beszéltem erröl, megmondtam, hogy apám alkoholista, és hogy milyen nehéz az életem, de semmi tanácsot nem adott, vagy hogy meséljek ,komolyan, csak annyit mondott, megérti, neki is van egy alkoholisa távoli rokona. Ez nagyon rosszul esett, hogy egyáltalán nem kérdezett róla, milyen az életem, de ha tudná, máris másként nézne rám. És ez minden ismerösömröl elmondható. Nagyon visszahúzódó lettem az évek során, iszonyatosan nehezen barátkozom, sokszor vagyok lehangolt, fáradt, szomorú, a semmin is sírok... de ha tudnák, hogy mi folyik itthon, máris másként néznének rám. De képtelen lennék elmondani bárkinek is, mert már a második mondatnál úgy sírnék, hogy nem is értenék. Az apám tönkre tette az egész életemet és ezt sosem bocsátom meg neki! Bármilyen jó ember is lenne józanon, nem volt elég erös ahhoz, hogy alkohol nélkül is meg tudjon állni a két lábán. Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 7. 22:29
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Sztm se fogják betiltani az alkoholt. Azonkívül, hogy fogyasztják, számos pozitív, akár gyógyászati hatása is van.

Nem az alkoholt kell betiltani, hanem - mint ahogy az egyik válaszoló is írta - kényszergyógykezelésre kellene küldeni apádat. Ez egy betegség, amit ő maga sohasem fog elismerni!

2011. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Milyen idős vagy? Lány? Fiú? Keress fel egy pszichológust. Nagyon sok mindenben tudnak segíteni. Nem úgy kell rájuk tekinteni, mint valami agyturkászra. Legtöbbjük tök jó fej, és kedves. Ha gondolod megadom egyik pszichológus ismerősömnek a telefonszámát privátban.

De nehogy öngyilkos legyél!! Tanulj, állíts célokat, kezdj el sportolni, ha még nem csinálod, hallgass komolyzenét (Chopint ajánlom :)). És mondom, szerintem fontold meg, hogy elmenj egyet beszélgetni egy pszichológussal :) Nagyon sokat tudnak segíteni.

2011. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!