Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Rendezvényre szeretnék sört,...

Rendezvényre szeretnék sört, bort venni. De mennyit?

Figyelt kérdés

Boros: 11 fő +- 2-3 fő

Sörös: 7 fő +- 2-3 fő

Tehát 15 főre kellene fehér és vörös bor, 10 főre sör.

A rendezvény egész délután fog tartani és elég ivós a banda. Mit gondoltok mennyi sör kellene?

A bort pincészetből szeretném venni, nem palackozva boltból. A fehéret Tokaj borvidékről, a vöröset Eger környékéről.

Hány literrel kell számolnom?

Na és akkor pálinka is kellene, de abból a hölgyek is szoktak nyalakodni, tehát abból kb 20-25 főre való kell. De én megmondom ez őszintét soha nem iszok, bár nem vagyok alkoholista, de én vagyok általában az ügyeletes sofőr és jó is ez így. De így nem tudom mennyi itallal számoljak?

Mit gondoltok? Tudtok segíteni?



2012. márc. 8. 12:22
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

És a hölgyeknek vegyek valami likőrfélét? Hátha innának? Abból milyet?

Mert én eddig csak az urakra gondoltam. 6 hölgy lenne aki esetleg inna.

2012. márc. 8. 12:27
 2/18 anonim ***** válasza:
Bármennyire nagyivók 15 főre 25 liter bornak elégnek kell lenni. Ezt veheted úgy, hogy 15 liter fehér, 10 liter vörös. Sör 5 üveg fejenként. 2 liter pálinka, fél liter kontyalávaló.
2012. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kontyalávaló. :) Ez tetszett.:)

Köszönöm szépen a segítséged.

2012. márc. 8. 12:50
 4/18 anonim ***** válasza:
Én vörös borból vennék többet, általában azt jobban szeretik. Egyébként a mennyiség az jó úgy ahogy az előző írta.
2012. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nagyivóknak 5 üveg sör fejenként , semmi . :D

A borosok is inkább vöröset isznak.

2012. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én is vörösből fogok többet, lehet fehérből nem is fogok venni. Viszont én úgy gondolom ehhez a bandához kevés lesz a 2 liter pálinka, én 5 liter körül gondolkodom, nem baj, ha megmarad, enni nem kér, inkább több legyen, mint kevesebb. A hölgyeknek is több likőrt veszek 2-3 üveggel, hogy ne egyféle legyen.

De sokat segítettetek, a jó irányba indítottatok el. Köszönöm.

2012. márc. 8. 13:17
 7/18 A kérdező kommentje:
5 üveg sör elég lesz nekik, ezért írtam, hogy inkább pálinkából legyen több.
2012. márc. 8. 13:18
 8/18 anonim ***** válasza:
Házi pálinkát javasolnék , a kommerzet nem szokták szeretni . Unikum , Jagermeister , Vodka is menő. A vörösborhoz kóla is dukál. :)
2012. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ők tisztán isszák. Nem szeretik keverni, maximum pálinkával.

Főzdéből veszek házit, ez alap, de a lányoknak milyen likőr legyen?

2012. márc. 8. 13:52
 10/18 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek kb. ?
2012. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!