Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik szerintetek a jobb sör...

Melyik szerintetek a jobb sör (arany ászok, soproni ászok, kőbányai, borsodi, tuborg)?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 15:23
1 2 3 4 5
 11/45 anonim válasza:
A Tuborg szerintem tuti. A magyar sörök nagy többségétől nekem másnap fáj a fejem! Ha lehet én kerülöm a kukoricadarát és egyéb a sörbe nem való dolgokat tartalmazó söröket.
2012. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 mustafa33 ***** válasza:
De gustibus non est disputandum. Az amelyiket te szeretede, és azért amiért éppen azt szereted. A puding próbája a kóstolás (és a söré is).
2012. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

Bevallom, hogy Tuborg Goldot nem ittam még, csak Tuborg Greent. Így a Goldról nem nyilatkozhatok. A felsorolt magyar sörök mindegyike eléggé rossz szerintem, szóval nem tudnám megmondani, melyik a legjobb - vakok között félszemű a király. A Tuborg Green is elég borzasztó, a Goldot talán egyszer kipróbálom, de az se lehet egy nagy eresztés.

Világos lagerek közül szerintem leginkább a pilsnereket érdemes fogyasztani, pl. Pilsner Urquell, Budweiser, stb.

2012. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 gabor9 ***** válasza:
soproni és arany ászok. ez a kettő a kedvencem, borsodi se rossz. tuborgról meg kőbányairól nimcs tapasztalat. még:-)
2012. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Begyűjtögetem egy kis tapasztalatot a kőbányairól... 1 fokkal jobb mint a tuborg gold.
2012. ápr. 24. 22:46
 16/45 anonim ***** válasza:

próbáld ki a következőket:

Bitburger, Staropramen, Krusovice, Holsten, Wernesgrüner, Foster's, Bernard, Paulaner, Kronenbourg 1664 Soproni 1895,

2012. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 mustafa33 ***** válasza:

13-as, a Budweiser mitől Pilsener? A Budweiswer Budweisi azaz České Budějovicei, a Pilsner Urquel Pilzeni, azaz Plzeňi. Úgy összekeverted őket, mint ha egy amcsi azt mondaná: - A tokaji aszúk, mit az Egri bikavér vagy a Tokaji furmint...

Csak többek közül egy eltérés: a Budějovicei sörök simábbak, a Plzeniek keserűbbek. (egy echte cseh sörös vagy az egyiket issza, vagy a másikat, de soha nem váltja, v.ö. fradi - újpest) Ha a lager sörökre gondoltál. Mert nem mindegyik Budweiser lager, csak a 12°-os, a 10°-os nem az (de jó). A pilzeni Urquel vagy Gambrinus azok lagerek. A 12° Kozel az lager, de egyébként az bak sör, ami megint egy másik alkategória.

2012. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
és még egy kérdés melyik tartalmaza a legtöbb alk. % tartalmat?
2012. ápr. 27. 22:37
 19/45 anonim ***** válasza:

@Mustafa33: Bocs, de te vagy eltévedve, nem én.

A Pils(e)ner avagy pilzeni egy alsóerjesztésű sörfajta, azaz a lagerek kategóriájába tartozik. Az egy dolog, hogy a Pilsner Urquell (avagy a Plzeňský Prazdroj) az eredeti pilzeni és egyben az első lager. A város nevéből származik a sörfajta neve, de ettől még pilsnert máshol is előállíthatnak, mint ahogy parizert meg nápolyit is. A példád rossz, mert Egri bikavért nem állíthatok elő, de Pécsváradi Pilsnert igen, ha akarok. A Pilsner nem a "sörvidék" neve, tehát a példád rossz. A Budweiser, a Staropramen, de még a Bitburger, Radeberger, Wernesgrüner is pilsnerek, pedig utóbbiak Németországban készülnek.

Bővebben:

[link]

Persze, hogy másmilyen a Budweiser meg a Pilsner Urquell. Nekem előbbi nem igazán jön be, de rosszat se mondanék rá, jellegtelenséggel nem vállalható :), a Pilsner Urquell szerintem nagyon jól el van találva. Abban igazad van, hogy a Budweiser meg a PU a két sztereotip ellenpont, mert ez a kettő a két leghíresebb cseh sör, és jócskán van köztük különbség, de bizony hasonlóság is.

Budweiserből van 10°-os? Nem a Staropramennel kevered?

Az összes České Budějovicében készülő sör lager.

A Gambrinus egy Plzenben készülő pilsner :)

Kozel márkanéven nem fut baksör, mindegyik Kozel lager, a barna sörük az dunkel, de az is alsóerjeszetésű. Egyébként meg a baksörök is alsóerjesztésűek.

2012. ápr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Javítás: jellegtelenséggel nem vállalható helyett jellegtelenséggel nem vádolható
2012. ápr. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!