Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik szerintetek a jobb sör...

Melyik szerintetek a jobb sör (arany ászok, soproni ászok, kőbányai, borsodi, tuborg)?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 15:23
1 2 3 4 5
 21/45 mustafa33 ***** válasza:

A lagerek erősebbek mint a konzum sörök. Ránézésre, csomagolás szerint általában azok amelyiknek arany színű a nyakán. Azok amiken esetleg a premium szó is szerepel, de ez nem szabály. Rá van írva az alkohol tartalom is.

Általában erősebbek a Bock típusú sörök ezek EPM taratlma 16% fölöt vannak és az alkohol tartalmuk 6%, a doppelbockok EPM 18%, alkohol 7% fölött. Például a Paulaner Salvator.

Vigyázat, a Kozel nem valódi Bock, csak nevében.

2012. ápr. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

Mi köze van a sörösüveg nyakára tekert aranyszínű fóliának a sör típusához? Lelövöm a poént: semmi. Annyit jelent, hogy prémiumkategóriás terméknek pozicionálták. Ilyen kategória, hogy konzum sör nincs, max. tenálad. Még egyszer: a lager az alsóerjesztésű sörök szinonimája. Ebbe a kategóriába beletartozik többek között a pale lager, a pilsner, a helles, a bak, duplabak is. Hogy kicsit pontosítsam a pale lagernek (tehát a világos alsóerjesztésű sör) van egy szűkebb meg egy tágabb kategóriája. A tágabba beletartozik a pl. a pilsner meg a helles is, a szűkebben meg a jellegtelenebb dolgokat értjük, pl. Heineken és társai.

A Kozelnek persze, hogy nincs köze a Bockhoz, mint ahogy Kecskemétnek sincs... A Kozel kecskét jelent, ennyi.

2012. ápr. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 mustafa33 ***** válasza:

Sz.dani, csak most olvastam amit előbb írtál. Azért írtam a Plzeniről amit írtam, mert nem szokás egyszerre ajánlani a Pilsner Urquelt a Budweiserrel.

Ha már a pilseket elemezzük akkor mondjuk el, hogy van német típusú és európai típusú is a cseh típusú mellet. Ezek nagyon eltérnek egymástól. De mivel cseh s♫8röket említettél, azért írtam azt amit.

Budweiser sör a Budvar budějovicei sörgyárból van 10°, 12° is , vagy inkább, mivel a fok jelölés már nem szabványos, akkor 10% výčepní Budějovický Budvar (4% alk.), 12% Budvar lager - ležiak (5% alk.), 16% Super Strong - speciál (7,6% alk.), 11,9% Budweiser Budvar lager barna.

Ezen kívül még gyárt České Budějovicen Budweisert a Budějovický meštanský pivovar a.s. - Budweisi polgári sörgyár r.t., a Samson výčepné 3,8% alk. (régebben BB 10°), Samson Budweiser Bier Premium lager 4,9% alk. (régebben BB 12°).

Plzeni sörök: Pilsner Urquell -lager 4,4% alk., Gambrinus világos lager 5% alk., Gambrinus világos 4,1% alk. Schankbier, Gambrinus 11°Excelent világos lager, Gambrinus alacsony cukkortartalmú, Master 13°félbarna, Master 18°barna 7% alk., Master 15°arany 6,7% alk., Primus világos Schankbier 4,3% alk., Klasik világos Schankbier 3,6% alk.

Nem tudom a Schankbier kifejezés magyar megfelelőjét, a csehek máskép kategorizálják a sört:

fajták: spontán erjesztésű, felső erjesztésű, alsó erjesztésű

csoportok: světlé-világos, tmavé-sötét (barna), polotmavé - félsötét (félbarna), říz - vágott (kevert);

alcsoportok:

výčapné - Schenkbier -10,9% EPM alatt; ležák - Lagerbier - 10,9%-12,9% EPM között; speciál - 13% EPM felett,

Szóval a cseh söröknél nem minden alsó erjesztésű lager.

2012. ápr. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 mustafa33 ***** válasza:
A kozel bakkot jelent, kecskebakkot, ugynúgy mint a der Bock. Cseh nyelvből légy szíves ne taníts.
2012. ápr. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 mustafa33 ***** válasza:
Minek fordítanád a Schenkbiert? Legjellemzőbbnek találtam a konzum kifejezést. Egyébként az olcsó 7% EPM, 3% alk. tartalmú úgynevezett - práškové pivo - tablettás söröknek csúfolt valamit jelölnek a címkén is konzumní pivonak, például a pozsonyi Pandúrt, vagy Gazdát.
2012. ápr. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Ettől még a Schanckbier is lager.
2012. ápr. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 mustafa33 ***** válasza:

Az aranyszínű fóliának annyi köze van, hogy például a Budějovicei sörgyár, de a Velké Popovicei (Kozel), vagy az Ógyalai Zlatý Bažant is arany színel jelöli a Lagerbiert és ezüstel a Schankbiert.

Nem neked szakértőnek írtam, hanem a kérdezőnek, hogy valahogy rátaláljon. De ha szakmai értekezést akarsz, azt is lehet.

2012. ápr. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 mustafa33 ***** válasza:
Legyen, akkor igyál lager Gazdát :)
2012. ápr. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 mustafa33 ***** válasza:
Ha egy cseh kocsmában 10-es ležákot - lagert kérnél, körberöhögnének. Azért ők már csak jobban tudják, elvégre 800 éve főzik a sört, és évente fejenként 160 litert isznak.
2012. ápr. 28. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Ezek, amiket írsz, pl. ležák leginkább jogi kategóriák, amit jogszabály rögzít. Pont azért fontos, mert egy rakás sörnek van 10-11-12°-os változata. De ettől még lehet egy 10 meg 12°-os is pilzeni jellelgű, de csak utóbbit hívhatják Světlý Ležáknak.
2012. ápr. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!