Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 1 liter 5%-os sör az ugyanolya...

1 liter 5%-os sör az ugyanolyan hatású, mint fél liter 8%-os?

Figyelt kérdés
Ugyanannyi idő alatt meginni természetesen. Ez egyenes arányosságon alapul? Tehát kétszer annyi mennyiségű, de fele annyi alkoholtartalmú ital, az ugyanolyan mint fele annyi mennyiségű, de kétszer akkora alkoholtartalmú, egyazon idő alatt?
2012. máj. 2. 15:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem 5, hanem 4! :)
2012. máj. 2. 15:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ja. Mondjuk ha 2l 4%-os sört hasonlítasz össze 2dl 40%-os töménnyel, akkor már valószínű, hogy ugyanaz lesz a hatás.
2012. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, ugyanannyi alkohol van mindkettőben. Gyakorlatilag az első verzióval 2x annyi vizet viszel be mint a másodikkal, ez szerintem befolyásolhatja a felszívódást, bár nem biztos.
2012. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja tulajdonképpen lehet, hogy 0.5 liter 8%-os jobban megüt, mint 1liter 4%-os, mert az 1liter 4%-os után többet járnál hugyozni, ezért hamarabb kiürülne, a tömények is szerintem azért ütnek jobban, tisztán, mint kísérővel, mert úgy kevés folyadékot viszel be, ezért nem kell pisálni, így az a rész ami a vizelettel távozna, nem ürül ki a szervezetedből, és így lassabban józanodsz ki, mert várnod kell, amíg a májad feldolgozza.
2012. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!