Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen ízű a whiskey? Édes,...

Milyen ízű a whiskey? Édes, savanyú, keserű? Akarok venni csak nem tudom hogy bejön e majd? És egy kicsit drága :S

Figyelt kérdés

2012. máj. 15. 21:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
A márkától függ az íze. A Jim Beam, Johnny Walker, Jack Daniel's elég hitvány, csak a márka miatt drága, amúgy tök kommersz. Ami már jobbnak mondható az Ballantine's, Jameson, Chivas Regal. De nekem a Ballantine's jön be legjobban.
2012. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%
Ballantine'snál valahogy krémes utóízt érezni. Amúgy meg gőzöm sincs milyen íze van, viszki íze. :D
2012. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Snapette ***** válasza:
83%

Na, én meg a Johnnie Walkert szeretem legjobban, a Black Bush-t meg a Ballantine's-t.


Nem édes, nem savanyú, nem keserű. Alkohol. Gabonából égetett szesz. Talán az édeshez van a legközelebb, de ha likőrből indulsz ki, mint édes piából, akkor csalódni fogsz.

2012. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Phoney ***** válasza:
79%

Jaj imádom, mikor az embrek a „kommersz” szóval dobálóznak, és valójában arra gondolnak, hogy „nekem nem elég jó”.


Egy párlatba ritkán kerülnek valódi édes, savanyú és keserű ízek, hiszen a lepárlás ezek eltüntetéséről (is) szól. Egy párlatnak inkább csak illatai vannak, amiket legfeljebb az érlelés tölgyfaíze egészít ki valamennyire.


Sokan „faízűnek” vagy „földízűnek” érzik elsőre a whiskyket, de kóstolás nélkül úgysem tudod eldönteni, ízlik-e majd. Az olcsóbbak közül 1-2 biztos nem fog ízleni, de ettől még egyébként szeretheted a whiskyt. Én is tudok mondani 3-4 divatos márkát, amit nem vennék a számba.

2012. máj. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Akkor mondjuk ülj be egy kocsmába, és kóstolgasd meg őket így kiderül hogy melyik ízlik, és nem dobsz ki az ablakon kb 5000Ft-ot.
2012. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Hát én a Jack Danielset nem igazán mondanám rossz Whiskynek szerintem pont hogy a Ballentines(3éves), a Jim Beam(fehér cimkés), és a Johnnie Walker(red label) nem éri meg az árát, nincs semmilyen különösebb ízük ezekkel egy árban ott a Grants ami sokkal jobb kellemes füstös ízű, a Jack Danielsnek meg édeskés íze van.
2012. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
vettem egy fehér jim beamet 35 cl-eset nem olyan rossz én inkább keserűnek mondanám de egész jó legközelebb beruházok egy drágábba is :D
2012. máj. 16. 20:42
 8/25 anonim válasza:
81%

nem mondanám azt hogy a jim beam jhonny walker jack daniel's hitvány lenne és pl a ballantines lenne a jó. 2 fajta viszki van: skót és bourbon az előbb felsoroltak bourbon viszkik, ezek kicsit olajosabbak mint a skót, kevésbé érzed marónak.

a skótot én pl száraznak érzem és nagyon marja a torkomat és nem egy gagyi szarról beszélek mert 8ezer a chivas regal. nekem a kedvencem a jim beam, annak érzem leginkább az ízét, a jack daniel's szerintem vizesebb ízű... de mindenki maga dönti el hogy neki melyik szimpatikusabb :)

2012. máj. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
Legközelebb próbálj ki egy Jack Danielset, aztán egy Jamesont, Chivast, majd Black Velvetet, aztán eldöntheted, hogy melyik fajta whisky jön be neked a legjobban.
2012. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A Tengerész ***** válasza:
66%
Szerintem poloskaízű, bár még sose ittam poloskát, szóval ellentmondásos vagyok. De tengerész koromban sokfélét ittam és egyik se ér fel a kóser körtével, barackkal szilvával. Szóval igyák a britek, meg a magyar sznobok! Amúgy egyszer megkínáltam egy angolt magyar kecskeméti barackkal és így kiáltott fel: What is this haewenly drink!? (mi ez a mennyei ital?)
2012. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!