Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Most leszek 12 éves de már a...

Lilikeee kérdése:

Most leszek 12 éves de már a HELL-t MONSTER-t KOBRA-t és a többi energia italt is minden nap fogyasztom. Hogyan szokjak le róla?

Figyelt kérdés
egyik barátnőm vett egy energia italt és nekem az ízei miatt tetszik meg azért mert minden rossz elszáll belőlem de nem látszik rajtam meg és ezért még nem jöttek rá a szüleim.most viszont 1 nagy 2 literes kobra energia italt vettem és nagyon érzik az illata a szobámban ,és már tesóm majdnem rájött (18éves) de azt mondtam neki h csak rágó.nem tudom mit csináljak most igyam meg és károsítsam magam vagy inkább szokjam le róla és várjam meg míg leszek 18.?.de annyit még tudni kell hogy nem rég talán 1 hónapja iszom és egyre többet iszom ezeket. eleinte még koffein menteset ittam (aminek nemtom mi az értelme) de most már arra hajtok minél erősebb legyen mert szeretem ha ütős.mit csináljak?

2012. máj. 25. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de jó nagy hülye vagy. Hogy ihatsz meg ilyen mű károsító löttyöt? Teljesen tönkrevágod magad, ennyi koffeintől az egekben lesz a vérnyomásod, ami egy csomó más betegséget hoz magával, tönkrevágod a gyomrod és a rengeteg cukor/szénhidrát miatt hízol is tőle és komoly anyagcsere gondod lehet.

Én pofánverném, aki ilyet egyáltalán gyárt.

Szerintem sürgősen hagyd abba, mert olyan károsodásokat tehetsz magadban, hogy 20 éves korodra kész roncs leszel és járhatod a kórházakat.

2012. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Ennyi erővel akkor igyál t fagyallot, az is erős és van ilyen káros is.

Inkább gyümölcsleveket vagy ásványvizet igyál, az egészséges.

2012. máj. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez nem fizikai függőség, vagyis te azért iszod, mert szereted. A legkönnyebb ha abba akarod hagyni, hogy elmondod a szüleidnek, hogy ez a helyzet, ne hagyják, és persze te is odafigyelsz, hogy ne igyál.


Egyébként szerintem nem olyan káros az, inkább a korod miatt lenne érdemes abbahagyni, persze a koffein nagyon nem tesz jót.

2012. máj. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy normális. Én még kávét sem ittam 16 év alatt (bár azóta se nagyon).

Teljesen tönkreteszi a keringési rendszeredet, és az agyműködést is durván befolyásolja. Lehet hogy most még nem lesz belőle gondod, de ha nem akarsz már 25-30 évesen szívproblémákkal kórházba járni, és nem akarsz teljesen gyagya lenni, akkor sürgősen hagyd abba. Van még pár finom dolog. Egyél inkább csokit, az is serkenti az agyat.

Valószínűleg azért nem nagyon köztudott a hosszú távú hatása, mert még csak pár éve lett nagyon divat, viszont elég durva mérgekkel van tele, ami egyértelműen káros, csak a gyártók ezt ahogy lehet titkolják. Mellesleg ne akard tudni, honnan származnak az alapanyagok (állati váladékok, vegyszerek stb...)

Amúgy már önmagában a koffeintúladagolás is komoly következményekkel járhat. Egyik rokonom csak azért került kórházba, mert rengeteg kávét ivott, pedig már nem volt gyerek. Nagyon durva dolog, ne akar megtapasztalni. Az energiaitalokban többszöröse van koffeinből. A többi összetevőről nem is beszélve...

A saját egészséged érdekébe érdekében szokjál le róla, és ne légy hülye... Ja és ne költsd ilyenekre anyád pénzét

2012. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha tényleg 12 éves vagy és tényleg ilyeneket iszol, hamar meg fogsz halni. Mi meg majd sajnálunk.
2012. máj. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Én nem mondanám, hogy nem vagy normális és azt se, hogy hülye vagy. Tény, hogy teljesen fölösleges energiaitalt innod. Ezt jól tudod te is, hiszen rejtegeted a szüleid elől.

Nem kell 18 éves korodig várnod, az energiaital nem korhatáros dolog. Majd akkor kell elkezdened koffeinnel tömni magad, ha lesz rá okod. Ha fent kell maradnod későig tanulni vagy diákmunkában éjszakás leszel, de ezt már magadtól fogod tudni, ha eljön az ideje.

A leszokás nagyon egyszerű, nem veszel többet és nem iszol. Jómagam azt javaslom, hogy felejtsd el az energiaitalt egy pár évre.


Egyébként az energiaitalokról annyit, hogy ha iszol, akkor legalább rendeset igyál. 2 liter kobrát megvenni 259 forintért (én annyiért szoktam venni) hát... nem a legjobb döntés. Nem véletlenül a legalsó polcról vesszük el, nem véletlenül a legolcsóbb, nem véletlenül van 2 literes kiszerelés és nem véletlenül az egyik legerősebb és "legütősebb". Az ütőség nem csak koffeintartalomban, hanem ízben, agyoncukrozásban és tartósítószerekben is megnyilvánul. Korbát majd csak akkor vegyél, ha tényleg szükség van az energiára és nem akarsz (vagy nem tudsz) vagyonokat költeni rá. Vagy ha esetleg majd 13 évesen kommersz vodkával akarod keverni a suli közelében lévő parkban, ezt majd a jövőd eldönti ;)

2012. máj. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként én azt is tanácsolnám, hogy ha végképp azt mondod hogy akarsz inni valamit, akkor vegyél egy fantát, 2L az 310 Forint, majdnem mint egy energiaital és annyira azért nem káros. Még jobb a gyümölcslé.
2012. máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább próbáld meg hanyagolni őket, még egy pár évig, nem mintha 18 éves kor felett már nem lenne egészségtelen, de ennyi idősen főleg az, a 2 literes kobra meg ráadásul egy nagy rakás szar. Undorító. Majd ha leszel legalább 14-15 éves akkor esetleg igyál, de akkor se az íze miatt, hanem ha szükség van a hatására és az ilyen 1,5-2 literes kiszereléseket inkább hagyjad. Inkább red bullt, monstert, burnt, bombát, vagy hellt igyál.
2012. máj. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha csak az ízét szereted, akkor miért nem maradtál a koffeinmentes változatnál? Egyébként meg nem kell megvenni, és akkor inni sem fogod tudni. Ez napi rendszerességgel rengeteg lóvéba kerülhet (még akkor is, ha csak kobrát iszol), szóval ezért sem érdemes. Arról nem beszélve, h baromi egészségtelen ilyen idősen ennyi koffeint bevinni.
2012. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hihetetlen hülyeséget csinálsz...12 éves vagy. Folyamatosan növekszel,fejlődsz. De ebbe szépen bele tudsz kavarni,többek közt,ha már most roncsolod magad rendszeres alkohfogyasztással,esetleg dohányzással,és igen,energiaitallal...Ha 18éves korodra azt akarod,hogy egy szép,fiatal egészséges csajszi nézzen vissza a tükörből rád,és ne egy beesett arcù,a fejlődésben visszamaradt lényecske,akkor sürgősen állj le ezzel!! EZT NEM A TE KOROSZTÄLYODNAK talältäk ko. Sőt. Tulajdonképp senkinek.
2012. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!