Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Igaz az, hogy a boltban...

Igaz az, hogy a boltban kapható 2000Ft alatti borok mind 'Tablettás' (nem szőlőből hagyományosan úton készített) borok?

Figyelt kérdés

Ezt egy élelmiszeripari főiskolás lány mondta nekem egyszer.És teljesen meghökkentem.

Kérem olyanok írjanak ide akik tények birtokában vannak,'szakmabeliek',élelmiszeripari mérnökök, vegyészek.Elegem van már az ezzel kapcsolatos legendákból, féligazságokból, mindenki mást mond

erről(nyilván laikusok).


2012. júl. 8. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
A müanyag flakonos borok tartalmaznak tablettát,de már kevesebbet mint néhány éve.A fogyasztásukat mégsem ajánlom!Viszont a 7.5dl-es borokban nincsen.400ft-os borok általában kicsit gyengébb minőségü általában kevert borok,mégha nincs is mindig ráirva.
2012. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Ha elmész a termelőhöz venni, akkor se 2000ft/l áron kapod, közelebb van inkább a 200hoz. Nem olyan drága a bor.
2012. júl. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok szakember, de a testvérem vizsgázott borszakértő, én pedig szeretem a jó bort.


A hölgynek nem volt igaza. Az persze igaz, hogy soha nem vennék műanyagflakonos, vagy hasonló bort, és az első válaszolóhoz hasonlóan - legalábbis ezt gondolom az általa írtak alapján - a 4-500 forintos pancsoktól is tartózkodom. De nemhogy kétezer, hanem ezer forint alatti áron is lehet minőségi, finom borokat találni. Többnyire ezek nem híres pincészetek borai, hanem tömegtermelésben, nagyüzemben készültek, de ha nem villogni akarsz velük valaki előtt, hanem jóízű, zamatos bort inni, akkor megfelelnek.

2012. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb 1300-tól már van Gere vagy Bock egy csomó helyen. Kétlem, hogy tablettáshoz adnák a nevüket. Persze van egy minimum, ahol csak fertőtlenítőből és iparilag lehet "bort" előállítani, de kétlem, hogy ez 2000Ft lenne. Pár éve még 1000Ft-ban határozták meg ezt a minimum összeget. Ennyire meg nem magas az infláció.
2012. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:
100%

Mi ez a legendás "tabletta"?

Mit tartalmaz?

Olyan, mint a Mikulás, mindenki beszél róla, de még senki sem látta..))

2012. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Seprü,viz,cukor,alkohol,muskotályszörp stb.Tabletta formályában a következők:Borkősav,glicerin és még egykét finomság ha nemtökéletes.Szinezék fehérbornál:szalma,kukoricaszár,sáfrány stb.Vörösbornál leggyakoribb a bodza,meggy,cékla esetleg áfonya.A tabletták még lehetnek íz fokozók.Ha lenne kedvem leirnám az egész folyamatot,de nincs!
2012. júl. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!