Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hohy érdemes inni az absinth-t?

Hohy érdemes inni az absinth-t?

Figyelt kérdés
van egy üvegnyi és baráti körben képzeltük az elfogyasztását de senki sem tudja hogy hogy érdemes ! SEgitene valaki hogy hogy jó, vagy hogy is kell csinálni?

#abszint absinth
2012. júl. 8. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sehogy sem jó...:D

Lehet inni kupakba, halottam már olyat, hogy úgy isszák, hogy előtte meggyújtják, meg elvileg lennie kell lenni a címkén egy fogyasztási javaslatnak, miszerint hígítani kell vízzel. Ha beírod a google-be, hogy abszint fogyasztása, tuti kidob pár javaslatot rá

2012. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:

Ez a márkától függ. Hivatalosan nincsen ilyen italfajta, és az emberek sem ismerik az igazi abszintot, ezért a legkülönfélébb (jellemzően drága és sz*r) szeszes italokat forgalmazzák "absinthe" és "absinth" néven, sokszor nem is hasonlítanak az igazi abszintra.


Az igazi abszintot 12-15%-ra hígítva kell inni hidegen (pont úgy mint pl. a pastist v. a pernod likőrt), de szinte biztosan nem olyanotok van.


(Bővebben a fogyasztásáról: [link] )


Mutass egy képet vagy mondj márkanevet, akkor könnyebb segíteni. Ezek közt vsz. megtalálod:

[link]

2012. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én feketét úgy ittam szórakozóhelyen, hogy raktak mellé jeget, plusz egy kiskanálra egy kockacukrot és arra is egy kis abszintot majd meggyújtották. Így nem volt rossz annyira, a karamelizált cukor meg jégkocka segített. 2 napja viszont úgy ittam kék abszintot, mintha pálesz lenne, szal húzóra. Na úgy ne igyátok, borzasztó!
2012. júl. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Absinth Ďábel (Zeleného Stromu) fajta van nekünk azt hogy érdemes fogyasztani?
2012. júl. 9. 18:34
 5/7 Phoney ***** válasza:
Na az magában (/vízzel, cukorral, karamellel) mindenhogy borzalmas, egyszer 2 decit tüntettem el, mire feladtam... szerintem keverjétek üdítővel (mondjuk sprite vagy tonik) vagy vörösborral. Mondjuk azzal óvatosan, mert alattomos lesz.
2012. júl. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ha nem felejem el holnap megkérdem a török kollégámat.mivel a hiedelemmel és a gyakorlattal ellentétben az igaz kebab törökországban ,
2012. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

helló, csupán annyit tennék hozzá, h magába az absinthet ne gyujtsátok meg, mivel a magas alkoholtartalomnak köszönhetően az alkohol teljesen elég belőle, és akkor ihatod a vizet, meg az illoolajokat belőle :D

még1: egyszer egy haverom szórakozóhelyen azt fogasztott, véletlen a ruhájára ment belőle egy kicsi, és teljesen kiszívta a színét, szóval ügyesen vele :D

(egyébként én 4cl húzóra, de utána olyan mintha egy fireball végigmenne a nyelőcsövemen)

2012. júl. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!