Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire károsít az alkohol?

Mennyire károsít az alkohol?

Figyelt kérdés

16 éves leszek(pár nap múlva)

Ezen a nyáron elkezdtem bulzigatni.Sörözésen kívűl 3 alkalommal ittam töményebb alkoholt.Ez ugye még nem pusztította el túlzottan az agysejtjeimet?


2012. júl. 21. 02:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem azért, de ez a mennyiség lóf...semmi.

Ez még csak meg sem karcolhatta, nem kell minden kis hülyeségtől megilyedni.

2012. júl. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem az ilyen esetekben van a probléma,fiatal vagy de túlzásba sem érdemes vinni(alkoholmérgezés stb)akkor van káros hatása(jobban)ha minden nap hosszú éveken át iszol...nézz meg két 50es faszit aki iszik minden nap vagy hetente több* és aki nem...ránézésre látsz köztük 10 év korkülönbséget...
2012. júl. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erre milyen választ vársz? Egyetemen is piálnak rendesen, mégis aki tanul mellette az nem lesz hülye.

16 évesen Én olyan társaságba kerültem hogy 3-4 hónapig minden hétvégén részeg voltam, de nem annyira hogy pár sör, hanem hányásig.

Ezt viszont nem ajánlom, mert agysejteken kívül antiszoc lesz az ember ha így belejön a piálásba.(ezzel van a baj, az alkeszt is rendbe lehet hozni, egy munkás is hülye lesz 40 év után ha nem tartja karban az agyát!)

Azóta tiszta vagyok :D, 18 évesen, jól sikerült érettségivel, továbbtanulás előtt már tudom hol a határ, és mindig annyit iszom amennyitől pont jól vagyok.


Lackóó/18

2012. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még annyit: Ha iszol a minőség legyen a mennyiség előtt. Kommersz vackokat kerüld, ha nincs pénzed hagyj ki 1 hétvégi piálást, jövőhéten meghálálja majd a szervezeted. :)
2012. júl. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én hat éve vagyok absztinens, de előtte nyomtam az ipart rendesen: minden nap berúgva, alkalmanként kétszer napjában. Aztán ráment a belem, a gyomrom, a nyelőcsövem végül a hasnyálmirigyem. Ez utóbbi miatt tiszta nyomorék vagyok, és most már nemhogy inni, de enni sem lehet, amit szeretnék. Lehet diétázni egész hátralévő életemben.


Te ne járjál így! Tanulj más példájából. Érezd jól magad, de ne váljék ez a szokásoddá, mert nem könnyű lejönni róla. 100-ból 1–2-nek sikerül.

2012. júl. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2012. júl. 22. 12:44
 7/9 Phoney ***** válasza:
100%
Ne az agyadat féltsd, akkor inkább a májadat. Nem jellemző, hogy az alkohol végleges agykárosodást okozna (még akkor se, ha az antialkoholisták kb. 100 éve szajkózzák, hogy "visszavonhatatlanul öli az agysejteket"), hacsak nem iszod mattra magadat minden nap. Az viszont nem ritka, hogy a szeszt szokatlanul jó bíró fiataloknak már 30 alatt májproblémái vannak. Ne igyál hányásig/kidőlésig, és ne igyál heti sokszor, és akkor nem igazán lesz belőle baj.
2012. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Phoney-nek igaza van, ezért ajánlott nagyobb ivászatok előtt májvédő teát/növényeket fogyasztani.

Májvédő és Detoxikáló tea Naturland-tól pl egy ilyen készítmény.

De ez sem ad 100% védelmet, + a hányás már magában is káros pl a fogakra nézve vagy az ágyneműre nézve.

2012. júl. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ennyitol semmi bajod nem lehet.
2012. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!