Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik károsít jobban? A...

Melyik károsít jobban? A marihuána vagy az alkohol?

Figyelt kérdés
Ha egy évig folyton részeg vagyok vagy egy évig folyton "be vagyok tépve" utána melyiknél leszek butább?
2011. nov. 2. 13:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Hát marhára nem!
2011. nov. 2. 13:51
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
A kérdésed érdekes. Egy füves cigi, tízszer olyan káros hatással van az eüdre, mint egy "normál" cigi. Az alkohol pedig idegrendszert károsít ilyen nagy dózisban, nem mellesleg egy év alatt, jó esélyed van arra, hogy túladagolásban, vagy alkoholmérgezésben meghalsz... De ez a szervezetedtől is függ. Az alkohol minőségétől is függ... De a mai állapotokat összevetve az alkohol. D
2011. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

a fű a tüdődet károsítja, a COPD eléggé visszafordíthatatlan.

az alkohol a májat, a gyomrot, a hasnyálmirigyet, és nem utolsó sorban az agysejteket, mivel eleve azokon keresztül hat.


voltam már egy évig betépve (tovább is), és ugyan a mindennapi részegséget nem próbáltam, de szerintem halálos szint, egy év után nem a butaság lesz a legnagyobb problémád, hanem a delirium tremens.

2011. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
A marihuána káros hatásait általában nagyrészt a vele együtt füstszűrő nélkül szívott dohány jelenti. Nagyon kevés ember teheti meg hogy tisztán szívja. Szerintem mindenképp az alkohol károsít jobban, ráadásul addaktívabb is mint a fű, szóval ha egy évig folyamatosan be vagy rúgva, tuti hogy rászoksz, a füvezésnél ez nem ilyen egyszerű. A marihuána egyetlen hosszútávú káros hatásának a rövidtávú memória kis mértékű romlását találták, de ez általában több mint egy év alatt alakul ki és nem mindenkinél.
2011. nov. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az alkohol rosszabb.

Az alkoholtól a legtobb ember egy állat lesz... ráadásul másnap reggelre nem is emlékszik semmire.

A futol pedig csak dimenzióba kerulsz, s ezzel nem ártasz senkinek. + nincs másnaposság se :D és nem is olyan valószínu, hogy rászoksz. De az alkoholra pedig év után tuti, h rászoksz..

17/L

2011. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
54%
a kettő együtt
2011. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha a fűvet tisztán szívod pipából, nem cigibe belekverve papírral csigával meg ilyennel, akkor sokkal egészségesebb mint a sima cigi, vagy az alkohol, de ha már dohányba kevered a füvet és betekered papírba, csigával... nem is az hogy szürővel... akkor az károsabb, mint az alkohol...
2011. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
69%
A fű NEM károsítja tüdődet, a dohány ban igen van kátrány,de a legtöbb kátrány A PAPÍRBAN van ! ezért ha pipából szívsz,az nem egészségtelen, és igen ki kell mondanom h sőt még jó is :D mert a világ legtermészetesebb fájadalom csillapítója,ha sok csak alszol tőle egy jót,ja és a rák jó pár fajtáját is pusztítja ,de nem ezért kapnak a rákosok orvosi marihuánát az USA-ban , nem kell hinni nekem ,ez az egész rendszer úgyis bukni fog hamarosan és kiderül a sok turpisság :D
2011. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!