Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan szokjak le az energiait...

Hogyan szokjak le az energiaitalokról? Nagyon rákaptam.

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a benne lévő koffein káros hatásaival, nem kell kioktatni. Épp ezért nem iszok kávét sem, annak is van annyi káros hatása a pozitívok mellett.


Bevallom, dohányoztam. Sikerült leszoknom róla, viszont helyette rászoktam az energiaitalokra... Nagyapámnak is bevált a módszer, csak ő negróval tolta. Most az eital lépett a cigi helyébe. Néha hatalmas megkönnyebbülést jelent ha ihatok egyet, ez szinte már lelki eredetű... egy fokkal jobb mint a cigi, de káros. Sportoló vagyok, ez az utolsó dolog az étrendemben ami egészségtelen, egyébként sovány húsokon, rizs-zabpehely-tk.kenyér kombón, és növényeken élek, folyadéknak csak vizet iszok, alkoholt csak ritkán, de csak prémium minőséget. Ettől szinte csak vendégségben, ünnepekkor térek el... Nem akarom hogy tönkretegyék az életmódomat ezek az italok.


Valami hatásos ötlet, hogy leszokjak róla? Gondoltam rá hogy rászokok a gyümölcslevekre, helyette (ez a helyette rászokásos módszer beválik) de az már nem sikerült. Ha meg eldöntöm hogy mától nem iszok többet, kb egy hétig sem bírom ki. Szar a közérzetem nélküle. Már fel sem dob egyébként...


2012. júl. 31. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Keress barátokat, vagy elfoglaltságot, mely boldoggá tesz. És álld meg, hogy ne igyál!! Minden fejben dől el! Sok sikert kívánok!
2012. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hidd el, sok minden van ami leköt... naponta van edzésem, utána általában kockulás következik (mivel nyár van, megtehetem) hétvégén pedig valami jó darabolós metál koncert, ha van :)


Tudom, minden fejben dől el, de az energiaitalokkal szemben nincs elég akaraterőm, nem vagyok képes megállni, szarul érzem magam ha nem iszok :S

2012. júl. 31. 18:29
 3/21 anonim ***** válasza:

Fokozatosan próbálj leszokni,hogy egyre kevesebbet iszol...

Amúgy melóhelyen én is iszom napi eggyel,de sztem az nem káros.Napi hány dobozzal szoktál inni egyébként?

2012. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és mit sportolsz?
2012. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

ha sportolsz,és megiszol 1-et 1 nap az nem probléma.jót tesz az anyagcserének.de amikor nem csinálsz semmit,vagyis tolod a gépen a netet,akkor ne fogyaszd.

belestem én is ebbe a hibába.2 doboz cigi,5 kávé,3 energy drink, 2 éven át így nyomtam,pedig nem is sportoltam meg mozgást se vittem túlzásba.a doboz cigi és a 2 kávé megmaradt napjába,de az energiaital az nagyon sűrűn elmarad valahol :) egész régen ittam már,ám van úgy kb 2 havonta veszek 1 dobozzal abból a 95 ft-ból a Reálba :D szerintem az nem sok.

ha nagyon el akarod hagyni egyszerűen ne igyad.egész jól toltam és nem hiányzik egyáltalán.nem úgy mint a cigi és a kávé :D

2012. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Második: már csak napi egyet iszok. szépen le tudtam menni fokozatosan e mennyiségig, de mint írtam, sehogy nem tudok ez alá menni :/


Harmadik: 17 vagyok, atlétizálok, azon belül dobó számok, főképp diszkosz.


Negyedik: akkor szoktam inni mikor jól esik, van hogy korán reggel, van hogy edzés után, van hogy hajnal háromkor lefekvés előtt (nem befolyásolja az alvást). Örülök egyébként hogy neked sikerült abbahagynod, de neked ott a cigi meg a kávé, én meg kávét sose ittam, és pont a cigi helyett szoktam rá ezekre :/


Mindenesetre nem adom fel, lehet beiktatok hetente egy napot amikor no energiaital, 3 hét múlva mégegyet, és így tovább, így talán hozzászokik a szervezetem.

2012. júl. 31. 19:10
 7/21 anonim ***** válasza:

ha a dohányzást abba tudtad hagyni,akkor ez is sikerülni fog.drukkolok neked. :D

egyébként milyen módszerrel szoktál le a cigiről?

2012. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Második vagyok...,a napi egy az nem vészes,főleg ha ennyit mozogsz.Én is napi egyet tolok melóhelyen és semmi gáz nincs.
2012. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
hetes: úgy szoktam le a cigiről, hogy rászoktam az energiaitalra :D imádom az ízét, meg a koffeinhez is hozzászokik a szervezet, mint a nikotinhoz... ha van egy másik függőséged, nem könnyű, de egyszerűbb letenni a cigit. éreztem hogy kell a cigi, kimentem és ittam egy energiaitalt... inkább lelki függőség mindkettő, azt mondom.
2012. júl. 31. 21:02
 10/21 anonim ***** válasza:
Legyél metroszexuális vásárlásfüggő! :DDD
2012. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!