Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért tartották régen kifelé...

Miért tartották régen kifelé a kisujjukat a férfiak ivás közben?

Figyelt kérdés
Régi családi képeken látom, hogy egy-egy összejövetelen a férfiak úgy itták pl a fröccsöt, hogy a poharat tartó kezük kisujját kifelé/felfelé tartották. De miért?
2012. aug. 1. 15:06
 1/9 anonim válasza:
30%
menőztek, elég buz.s
2012. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nemá, ennyi? Mindegyikük férfias jelenség volt, b.zisat nemigen csináltak volna. Valami jelentésének kell lennie.
2012. aug. 1. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen az arisztokraták ott hordták a hatalmas pecsétgyűrűjüket. az évszázadok alatt a pecsétgyűrűk eltűntek, de a szokás megmaradt.
2012. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, köszi!
2012. aug. 1. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen furcsa, én még mindig így iszom... Nem csak az alkoholnál... Ha egy tejet fogok, vagy flakont akkor is így fogom.
2012. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Érdemi választ én sem tudok adni, akár az előttem hozzászólók, de a kávét még manapság is sokan isszák így. Régi angol filmekben is megfigyelheted ezt. Sznobizmus vagy megszokás az oka. A vörösboros pohárnak is megvan a tartási módja.
2012. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hellosztok válasza:
17%

hát ez annak a jele hogy ők most nagy emberek külömbek mint a por nép! van pénz dögivel tudnak urizálni! enyi lényegébe kivételes Gazdag emberek csinálták/ják még mai napig is!

általába

2012. aug. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
baromság. egyszerűen van egy kényszer, hogy így csinál az ember. nem vagyok arisztokrata, sem gazdag, csak egyszerűen úgy kényelmes ha kitartom a kisujjam
2012. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez Angliába szokás teázásnál nem tudom hogy került át a fröccshöz.
2012. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!