Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Házi készítésű likőrbe édesköm...

Házi készítésű likőrbe édesköményt, vagy római köményt érdemes rakni? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Egy abszinthoz hasonló italt szeretnék létrehozni. Úgy csinálom, hogy 2dl 80fokos szeszben kiáztatok nagyobb mennyiségű ánizsmagot, mert ugye az vodkában nem ázik ki.


A többi összetevőt (izsóp, kömény, fehér üröm,) pedig egy sima 40 fokos vodkában áztatom ki. Ezekből csak 6-7 teáskanállal rakok. Meg lehet hogy a színe miatt még egy kis citromfű is megy majd bele.


Ezután a két löttyöt összeöntöm


Itt olvastam sokszor, hogy "római édeskömény" kell bele. El is mentem a bioboltba, de ott azt se tudták, mi fán terem. Volt fűszerkömény, édeskömény, meg római kömény, de római édes nem volt. A sima római kömény akkor elvileg megfelelő? :D


OFF: az jobb vagy rosszabb megoldás, ha a 80fokos ánizsáztatós módszer helyett ouzo-t használok alapnak?


2012. aug. 29. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Az édesnek és a rómainak is ánizs íze van, a rómainak talán intenzívebb.De én nem vacakolnék, inkább az ouzot választanám:)
2012. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:

Ha abszinthoz hasonló italt akarsz, akkor elfelejtheted, mert az ázatmánynak csak az illata fog rá hasonlítani, és az is csak akkor, ha mindent 80-as szeszben áztatsz ki, mivel vodkában igazából semmise ázik ki jól. Az íze nyers, keserű lesz (főleg a fehér üröm teszi majd borzalmassá), régen én is csináltam ilyet, de az abszint egész más.


A római édeskömény itthon ritka, de egyesek találkoztak már vele fűszerboltokban (sokszor simán édesköményként árulják, egyébként foeniculum vulgare var. dulce). A közönséges édesköménynek kámforos íze van, azt legfeljebb kis mennyiségben érdemes használni. A római kömény pedig egy egész másik fűszer.


Az ouzónak alapvetően nagyon gyenge íze van az abszinthoz képest, inkább vegyél egy üveg török rakit (Efe/Enfes vagy Yeni), az már önmagában is hasonlít az abszintra.


[link]

2012. aug. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!