Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyit lehet inni elsőre...

Mennyit lehet inni elsőre hogy ne álljak fejre tőle?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen jókislány voltam, minden jegyem 5ös, különórák stb, de most a barátnőim megtudták hogy még nem ittam soha és eltervezték hogy leitatnak, és én beleegyeztem hogy elmegyek velük inni. De nem akarok teljesen berúgni, szóval mit mivel ne igyak, miből mennyit stb?

Köszi a segítséget!

16/L



2012. okt. 11. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Felesből, vagy felest tartalmazó koktélból fél óránként egy szerintem megfelelő. Borból egy deci. Aztán figyeld hogy birod. Én ezt a módszert alkalmaztam első alkalommol, igaz én testesebb fiú vagyok. És ne próbáld a lépést tartani másokkal. Előtte egyél és közben is ha tudsz. Ne keverd a dolgokat. Lefekfés előtt meg egy liter folyadékot igyál.
2012. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:

Ne igyál töményet és ne igyál 30-40 percen belül egynél több italt (2 ital után főleg ne). 1 ital = 1 korsó sör, 2 dl bor, 1 dl Martini, féldeci tömény (de azt akkorse igyál:), de nyugodtan tekintheted 1 italnak azt, amit egy adagként odaadnak a pultnál.


Amikor már „jól vagy”, akkor meg ne igyál többet (nem, „mégegy utolsót” sem), legalábbis addig ne, míg nem józanodsz. Előtte egyél, ha lehet közben is, és utána is, lefekvés előtt pedig fél, de inkább 1 liter víz.


Azt nem lehet előre tudni, hogy mennyit ihatsz, de várhatóan 2-4 ital közt lesz az elég.

2012. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a töményet inkább hanyagold. Igyál bort, meg sört. Szerintem ha úgy 4-5 óra alatt megiszol 1 üveg(0.75liter) bort, akkor az még olyan nagyon talán nem árt meg, de az tényleg úgy igyad, hogy óránként másfél deci, és akkor 5 óra alatt fogy el az egész üveg, és ha előtte rendesen ettél, meg ha közben is iszol alkoholmenteset italt is, ami lehetőleg szénsavmentes is legyen akkor nem hiszem hogy nagyon berúgsz annyitól, de azért lányként, illetve kezdő ivóként eléggé ütni fog, aztán egy pár sörös, meg boros alkalom után, próbálkozz majd Martinival különböző likőrökkel, meg töményekkel.
2012. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Jó, amit a többiek írnak, én még annyival kiegészíteném, hogy lehetőleg ne keverd az italokat. Szóval ha sörrel kezded, akkor maradj is a sörnél, s abból 2-3-nál többet ne igyál. Én mondjuk szoktam fröccsözni, ha már meguntam a sört, de én nem vagyok kezdő :) Mondjuk úgy 1 sör és 1 fröccs, utána semmi, az még oké. (De ha sört iszom, utána fröccsöt, és közben rövidet, akkor bizony rosszul is vagyok másnap.)

Ha pedig bort iszol vagy fröccsöt, akkor végképp ne igyál mást. Bor után sör kifejezetten rosszullétet okoz, a bor/fröccs és rövidital kombinálása meg csúnya berúgást eredményezhet.

A másik ami igen hasznos, hogy a piálás megkezdése előtt igyál sok folyadékot, és két ital között is érdemes valami alkoholmenteset meginni. Lefekvés előtt meg mindenképp. Az alkohol ugyanis kivonja a vizet a szervezetből (észre fogod venni, mert folyton pisilned kell majd). Ha nem iszol elég folyadékot, csúnyábbanberúgsz, és igen rosszul leszel másnap, iszonyú fejfájás, émelygés, hidegrázás, hányinger, ezek a másnaposság tünetei, amiben nagy szerepet játszik a folyadékhiány.

2012. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
ezt én megnézném :)))
2012. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fölösleges eltervezni bármit is, ha először iszol, hiába vigyázol úgyis túliszod magad mert azt hiszed még lehet.
2012. okt. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 pohár bort. De minek akarsz te inni?
2015. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hagyd ott azokat a "barátokat", akik le akarnak itatni!! Ezek nem barátok, a barátság nem arról szól, hogy inni kell. Semmi más ötletetek nincs, csak a buli meg az ivászat? Vigyázz, nehogy belekeverjenek az italodba valami kábítószert. Elég szomorú! Annyi mindent lehet csinálni. Menjél el a cserkészekhez, ott normális fiatalok vannak. Menjetek kirándulni, biciklitúrázni stb. ne az ivászat legyen a fő cél.
2015. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ivás nem azonos az alkoholizmussal. Az első görbeestnek meg van a varázsa, egyfajta rituálé. Illetve egy buli része az ivás.(1-2 Sör/Vodka) A "vedelésen" kívül létezik kultúrált alkoholfogyasztás is. Az első "görbeest" nem azt jelenti, hogy valaki alkesz lesz.
2015. szept. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!