Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholizmus ha minden este...

Alkoholizmus ha minden este bort iszom a vacsi mellé?

Figyelt kérdés

Megszokásommá vált, kb 2-3 decit iszom max, száraz fehéret. Sosem rúgok be, több nem is esne jól, de az a 2-3 deci minden vacsora mellé jól esik, valamiért hiányozna.

Ez már alkoholizmus? Napközben sosem iszom, nem akadályoz a munkámban. Csak valamiért felvetődött bennem, hogy lehet hogy szánalmas vagyok emiatt és nem e csak rosszul esik, hogy egyedül vacsizom gyakran (32 éves nő vagyok és egyedül élek). Ja és nem tudom, hogy mennyire öröklődő az alkoholizmus, de anyai nagypapámnak voltak alkoholproblémái.



2013. febr. 6. 22:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem az. Sőt ha minőségi bort iszol, még egészséges is:)
2013. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
én pont ma hallottam azt, ha már hiányzik az mennyiség(hiába csak 2-3 deci, meg minőségi, aláírom egészséges) amit megszoktál, akkor az már alkoholizmus.
2013. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ajjaj :S

Nagyjából középkategóriásakat választok.

Hétvégente vagy ha vacsivendégeim vannak (barátnőim általában) akkor minőségivel kínálom őket.

De tény, hogy hiányérzetem lenne nélküle! Hozzátartozik az estéimhez.

2013. febr. 6. 22:39
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Mivel megkérdezted,és így névtelenül is őszinte válaszokat vagy véleményeket vársz,elmondom: minden alkoholista nő így kezdi.Persze dolgozik, tehát napközben nem iszik. Aztán egyre jobban várja az estéket, majd már ki sem várja,hogy este legyen,vagy vacsora, ledobja a kabátját és tölti a borát.Aztán persze vacsorához is.Később-mivel természetesen nem alkoholista, csak megiszik egy kis bort esténként-már semmilyen más esti program nem érdekli-színház,mozi stb-mert arra az időre le kell mondania kedvenc időtöltéséről,ami ugye, mivel kultúremberek vagyunk,mondjuk felelős beosztásban-még mindig nem alkoholizmus a saját jellemzésük szerint.Alkoholizmussá legelőször akkor válik szeretett elfoglaltságuk, mikor reggel bevágódva az autóba némileg még remegő kézzel váltva a sebességet,rossz passzban lép le a zebrára az a gyalogos,és a rendőrnek eszébe jut a szonda.Kívánom, hogy minél előbb gondolkodj el azon,amit írtam.Hidd el,nap mint nap szembesülök ezzel és láttam,hogy évről évre hogyan süllyed minél mélyebbre a nő,akiről beszélek.
2013. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem mondanám még alkoholizmusnak azt, ha hiányzik egy adott (kevés) mennyiség. Egészséges a legtöbb alkohol, de maximum 2-3 dl borból, pezsgőből pl., erősekből 1.


Akkor van baj, ha nem csak hiányzik, hanem konkrétan nem tudsz anélkül enni, vagy ha emelkedik az adag. Ne aggódj, ez nem tekinthető alkoholizmusnak.

Én is szoktam inni 1-1 pohárral, pezsgőt vagy bort, vagy egy kis likőrt, és néha ha összeülünk a testvéremékkel, akkor a sógornőmmel ketten megiszogatunk egy üveg bort az este alatt, vacsi, játék, beszélgetés mellett (az édes vagy félédes vöröset kedveljük, bár a fehér sem rossz). a fiúk inkább söröznek. Nem mindig van ez, van, hogy csak kávézunk, forró csokizunk vagy teázunk. De valami ital mindig van előttünk :)


Ez teljesen normális még. Ha egy este máshol eszel, vagy valamiért nem tudsz inni, és emiatt rosszul érzed magad, akkor kezdhetsz picit aggódni. De ha csak annyi, hogy pl. narancslevet szoktál legtöbbször inni, de most alma van, és hiányzik az íze kicsit, akkor nem probléma.


Én inkább attól a mennyiségtől mérem az alkoholizmust, amitől már napi szinten részeg lesz valaki, és nem tud lemondani róla.

2013. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok.

Igaza van a 4-esnek, kényes kérdés ez azért, mert minden alkoholista így kezdi. Amíg viszont nem áll fenn az, amit a négyes leírt, nem kezd el hiányozni napközben, nem emeled az adagot, stb, addig nem függsz tőle. Az alkoholizmus függőség. Én akkor vizista vagyok, mert akárhová megyek, egy üveg víznek nálam kell lennie, ahogy mellettem is, szomjas leszek azonnal, ha rájövök, hogy nincs épp. És nem szénsavas üdítő, az nem jó: víz, az is szénsavmentes, ha ásványvíz. Vízből egészséges a napi 2-3 liter. Borból egészséges a napi 2-3 dl. Ha ennél több lesz, akkor vannak problémák (mindkettőnél).

2013. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem alkoholizmus még, de figyelned kell magadra, ha nem akarsz az alkoholizmus csapdájába esni. Néhányszor (hetente 3-szor) az alkoholt cseréld fel valamilyen ízesítésű teára, narancslére, szóval mindegy, csak ne legyen alkohol aznapra.
2013. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem öröklődik.

Legalábbis nem a génekben, maximum szociális minta alapján.


Próbáld ki, hogy egy hetet kihagysz. Nézd meg, vannak-e elvonási tüneteid. Ha igen, akkor függő vagy.


(Én így teszteltem, hogy kávé függő vagyok-e, nagyon szeretem az ízét...)

2013. febr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én most le leszek szólva... De szerintem ez a mennyiség, étkezés közben, egyáltalán nem probléma. Az alkohol kis mennyiségben egészségre pozitív hatással bír. És nem éhgyomorra küldesz be egy litert. Véleményem szerint nem vagy alkoholista. Mindazonáltal a mennyiségre figyelj, ne fogyassz ennél többet.
2013. febr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Hááát, dr Zacher Gábor toxikológus szerint napi egy üveg sor már alkoholizmusnak számít! Durván számolva egy üveg sörben van annyi alkohol, mint 2-3 dl borban, de lehet így is a borban van több még ilyen kis mennyiségben is.


[link]

2013. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!