Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkohol ivásnál számít, hogy...

Alkohol ivásnál számít, hogy milyen minőségű italokat iszik az ember? Másnaposság, és az esti rosszul lét szempontjából.

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy persze hogy igen. Más meg azt mondja ez csak attól függ, hogy miket iszol össze, és mennyit.


Egyszer vettünk kocsmában bort, ilyen pancsolt 400-500ft üvegje.

Abbol ittam 2 litert, és még mellé pár korty vodkát.

Na aznap estém egy küzdelem volt a világgal.

Mindent összehánytam, nagyon rosszuil voltam. Másnapos is nagyon durván voltam, órákig hányinger.


Ebből az esetből tanulva elhatároztam, hogy nem fogok inni, csak egy félét.

Aztán jött egy buli amiben mindig "Ezt kóstold meg!"

Ott ittam whiskeyt, sört, bort, vodkát. És nagyobb mennyiségben mint a múltkor az a kis vodka, és 2 liter bor.

És nem lettem rosszul. Nem lett hányingerem,. nem hánytam, és másnapos is csak gyengén voltam.

Azok már drágább italok voltak, drágább bor, jobb vodka, és whiskey.


Ez számít? Számít az, hogy az ember valami pancsolt sz*rt iszik, akkor aztán kész is a rosszul lét, és ha minőségit iszik, de sokat, akkor meg nem?



2013. máj. 25. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A minôségi italért azért fizetünk többet,mert minôségi termék,nem pancsolt szesz!Viszont szerintem csak szerencséd volt,hogy nem voltál beteg,mert ha tényleg határtalanul ittál,akkor ettôl is komoly jelenségeid lettek volna...igaz,kicsit kulturáltabban.
2013. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Én ugyanezen okok miatt az Alaska vodkánál kötöttem ki,bár vízzel felhígítva iszom,de ez vált be nálam úgy,hogy már pár óra múlva is tök jól kimegy az emberből,szinte mintha nem is ittam volna.
2013. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
100%

Ha egy rövidital jó minőségű alkoholból van (ezt sajnos a hírneve vagy ára nem minden esetben tükrözi!), akkor feltűnően kevés másnaposságot okoz (feltéve, hogy nem hagyod magadat éjjel kiszáradni). Ezek nekem akkor sem okoznak gondot, ha össze-vissza keverem őket.


Tapasztalatom szerint a bornál is megvan ez a különbség, a sört nem tudom, prémium sörből szerintem még sose ittam sokat egyszerre.


Ami olcsón sem ver szét nagyon, az a vodka (csak ne melaszból legyen, nézd meg a címkét – ma már a nem gabonából vagy krumpliból készült vodkára kötelezően rá kell írni, hogy miből készült). Persze azután sem szabad vízivás nélkül ágyba menni.

2013. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen a vodka nagyon tiszta ital, a közepes minőségűek se okoznak komoly másnaposságot, de az olcsó sz*rok viszont annál inkább, attól nagyon durván fájhat a fejed.
2013. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetesen számít a minőség. Én sosem hígítok semmit, mindent tisztán iszom, legfeljebb nyáron fröccsözöm. Ami olyan rossz, hogy vizezni, kólázni kellene, azt nem iszom meg.

Keverni sem szabad. Sör - pálinka jöhet, de bort csak magában. Csak sörtől nem rúgok be, a pálinkát is jól viselem, de a házit, nem a lebutított 38 - 40 fokos boltiakat. Az Unicum is jó, Hubertus, hasonlók nekem túl édes. A borral már vigyáznom kell, ott is igen sokat számít a minőség.

Ha elvétettem a mennyiséget, akkor már este bekapok lefekvés előtt egy Algopirint, sokkal enyhébbek leszne a másnaposság tünetei.

2013. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bann Shift Dell válasza:
Én is pont úgy jártam mint te. Szerintem nagyon kell kerülni az olcsóbb üzleti borokat mert nagyon el lehet b*szodni tőlük.
2013. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem az lényegesen számít hogy lefekves előtt megiszok egy nagy pohár vizet

Mivel volt olyan már hogy Jack danielstől voltam rohadt másnapos és nem kevertemassal csak kólával.

2015. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!