Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen büntetésre számíthatok,...

Zoli17 kérdése:

Milyen büntetésre számíthatok, ha el ajándékozom a pálinkámat?

Figyelt kérdés
A bérfőzött pálinka a bérfőzető személyes fogyasztására szolgál, az közvetlen fogyasztásra nem értékesíthető (kivéve alkoholtermék-adóraktár: bérfőzést nem végző szeszfőzde, italgyár, szeszpalackozó részére a származási igazolvány egyidejű átadásával) és nem ajándékozható el, a pálinka kizárólag alkoholtermék-adóraktár részére értékesíthető. Ez azonban nem zárja ki a bérfőzött pálinka családi, baráti körben történő elfogyasztását.

2013. jún. 16. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rá vagy parázva erre. Azért ezt üldözik úgy, mint az 50-es években a feketevágást. De ha mégis előugrik a szekrényből 3 NAVOS, akkor pénzbüntire számíthatsz.
2013. jún. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kihagytam egy NEM szócskát. Tehát nem üldözik úgy, mint az illegális disznóvágást.
2013. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

munka után gondoltam rágyújtanék egy feles mézes pálinkára, erre ezt találom.


jövedéki csalást követ el aki mézzel issza a pálikát!!!


WTF???



rég túl vagyok azon, hogy hivatalra ráparázzak. lopásért, csalásért tettem feljelentést, rá se reagáltak...


viszont más ügyben jártam már úgy hogy a rendőr közölte ez így nem szabályos és intézkedni fog.

soha nem gondoltam volna ilyen törvényre!



jó tisztában lenni vele, azt vagy betartom a törvényt! vagy nem, és adócsaló módon mézzel fogyasztom....

2013. jún. 16. 22:42
 4/8 A kérdező kommentje:

nem az hogy ráparázva, de tvben volt, hogy elkaptak olyat aki eladta a pálinkáját.


mint most kiderült, ha szomszédnak adok, pont olyan törvénysértő vagyok. más kérdés, ha már egy törvényt úgyis megsértettem, mit számít majd a második.. ennek a törvénynek csak ez a hatása. szerintem vicc kategoria.

2013. jún. 16. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert elméletileg nem árulhatod pénzért a pálinkádat, de én ismerek olyat, aki árulja, meg komplett kis szeszfőzdéjük van, persze nem legálisan. De hacsak nincs egy nagyon rosszakaród, akkor ritkán lehet lebukni ilyennel.
2013. jún. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

csak rossz akaróm van :D


magyar szeret keresztbe tenni a másik magyarnak. ez van.

2013. jún. 16. 23:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell szétkürtölni,stb...

Akik marihuánát termesztenek otthon azok sem azért buknak le mert a rendőrség alapból tudja ,illetve megfigyelik őket,nem!Ha nincs szétkürtölve illetve csak az tud róla akinek kell akkor nincs semmi rizikó,hiszen aki szilveszterkor tüzijátékozik ,nem fogy el neki,azt köteles visszavinni,vagy megbüntetik,de ha ezt te nemkürtölöd szét akkor arról senki sem fog tudni!



Eladni pofonegyszerű ; ugyebár mindneki tudja,hogy vannak a szerződések.

Írtok egy bizonyos szerződést ,hogy én xy a(z) (PL): 60,000forintos tartozásomat yx-nek megadtam ezen és ezen a napon.

Alibid van az átadás napjára,mivel van mindkettőtök által aláírt dokumentumotok ,hogy nem fizetett a pálinkáért ,hanem megadott neked egy tartozást ,így mondhatod ,hogy ezt te neki csak ajándékba adtad,vagy később elfogyasztjátok,csak itt tárolod stb... a papír szerint te csak a tartozásodat adtad meg.

2013. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

úgy hülyeség ahogy van. Nagybátyámtól is kaptam születésnapomra egy üveg házit, nem tudom hol főzte/főzette, de kegyetlen erős és finom.

Meg régen papám is szokott hozni literszámra, ő saját magának főzte amikor még illegális volt, rendőröket kihívták rá azok elvittek egy pár litert emlékbe, aztán mindenki boldog volt.

Meg árulni is normálisan kell, ismerek kapásból 10 embert, akiknél lehet venni bármikor, és egyik sem ül, pedig vagy 15 éve biztos bűzlik a cefre.

2013. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!