Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Két gyerekem megbetegedett a...

Két gyerekem megbetegedett a gyorséttermi ételtől. Hol tudok panaszt tenni és milyen kártérítésre számíthatok?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 15:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
Én nem nagyon értek hozzá, de szerintem semmilyen kártérítést nem kapsz. Mi bajuk lett? Van róla papír?
2012. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Abban a gyorsétteremben tehetsz panaszt,vagy az ÁNTSZ-nél,a Fogyasztóvédelemnél, helyi jegyzőnél.

De kártérítésre csak nehezen és csak akkor számíthatsz ha tudod bizonyítani hogy ott ettek és attól lettek betegek,mert romlott kaját kaptak.

2012. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az éttermek kötelesek eltenni mintát, amit utólag be tudnak vizsgálni. Ha azt nem találják hibásnak, akkor arra is foghatják, hogy nem jól tároltad, haza vitted és otthon kint hagytad órákig, attól lettek betegek. ÁNTSZ és Fogyasztóvédelem, kártérítés maximum akkor, ha tényleg találnak valami hibát, és asszem csak polgári peres úton tudod behajtani, nem automatikus.
2012. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ott fogyasztották el az ételt, nem vittük sehová. És biztosan attól lettek rosszul, mert egész nap nem ettek semmi mást.

Aztán este hazaértünk és kihányták mindet, meg fájt a hasuk. Sajnos orvosi papírunk nincs róla, mert nem vittem őket orvoshoz, de egész éjjel szenvedtek és reggel sem érezték jól magukat.

2012. aug. 26. 15:20
 5/15 anonim ***** válasza:

Orvosi papír nincs róla,tehát a bizonyíték egyik fele már hiányzik.

A blokk megvan róla, hogy akkor és ott ettek?

Feljelentheted,mert legalább egy vizsgálatot talán kapnak,de neked ebből kártérítés nem igen lesz.

2012. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A blokk lehet hogy megvan még a táskámban.

De ha mindkét gyerek beteg lett, akkor előfordulhat hogy mások is betegek lettek, nem? Akkor sem jár kártérítés?

2012. aug. 26. 15:28
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezt hogy gondolod, hogy majd bemondás alapján fizet az étterem?

Ilyen esetben egyből orvoshoz kell vinni, hogy megvizsgálja őket, laborvizsgálatokat kell végezni, hogy kimutassák milyen baktérium okozta. Az ÁNTSZ-t meg azonnal felhívni, ilyenre általában ugranak, pláne ha többen is rosszul lettek. Másképp nem tudod bebizonyítani.

A másik hogy EGÉSZ NAP egyszer ettek a gyerekek? Az is baromi egészséges dolog...

2012. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem egészséges, de nem volt otthon semmi kaja, aztán mentünk vidékre, de ott nem voltak éhesek, aztán mikor estefelé mentünk haza akkor megálltunk a gyorsétteremnél, gondoltam úgysem ettek ma még (egyébként ez így nem igaz, mert gumicukrot eszegettek, szóval nem teljesen éhen voltak) hagy egyenek amit szeretnének és akkor bepótolták az egész napot. Nem kell rögtön kiforgatni és úgy beállítani hogy éheztetem a gyerekeimet.
2012. aug. 26. 16:01
 9/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az üres gyomorra evett zsíros étel készítette ki őket.

És ti ugyanazt az ételt ettétek? Hogyhogy ti nem lettetek rosszul?

2012. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Férjem nem evett, mert ő jóllakott a szüleinél, én pedig egy kis salátát ettem csak. Egyedül a gyerekek ettek szendvicseket meg krumplit. Nem tudom melyikkel lehetett a baj. Alighanem a szendvicsek közül valamelyikkel.
2012. aug. 26. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!