Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy alkoholos italból el...

Egy alkoholos italból el lehet úgy távolítani az alkoholt hogy az ital íze ne változzon?

Figyelt kérdés
Akarok majd inni Szent hubertuszt (16 fiú) mert az hallotam hogy jó az íze (édeskés hasonlit a köptetöhöz de nem vagyok egy nagy alkoholista (konkrétan nem is itam még úgy igazán) és egyböl egy 40% körülivel kezdeni az nem lenne túl jó de az íz az akkor is nagyon érdekel ezért a kérdés...

2013. jún. 21. 00:09
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Sajnos vagy nem sajnos, nem lehet.
2013. jún. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát van egy módszer, nem tudom, még nem próbáltam, tehát ne engem hibáztass ha nem jön be, de: [link] Ahogy itt is leírták ez főleg könnyebb italoknál működik, mondjuk sör vagy bor. Hát ha nagyon akarod megpróbálhatod. A lényeg, hogy beleöntöd a piát valami lábas szerűségbe, aztán felrakod PÁROLOGNI. Kihangsúlyozzák, hogy kis tűzön, csak párologjon, ne forrjon. Ez nagyjából tartson 2.5 óráig. Közben önts hozzá vízet, ha úgy látod, hogy túl kevés lenne, de csak mértékkel. Ha sikerül az alkohol 95%-a eltűnik. Hát mondom, nem biztos, hogy bejön, de ha ennyire akarod. Mondjuk én nem ajánlanám, mert az alkohol eléggé meghatározó aromát ad, és valószínűleg szörnyű lesz az íze.
2013. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
93%
Ne fossá má! Nyugodtan kóstold meg, nem lesz semmi bajod.
2013. jún. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
jaj istenem iszol egy felest nem lesz bajod. másrész a hubertus és társai alkoholtartalma, hát fele alapból szesz..majdnem. 40%. és kell hozzá mert az nem ugymond tisztaszesz",nem ugy kell elképzelni,hanem a gyógynévek és miegyebek érésével keletkezik,ami mellett hozzáadnak, higitanak és miegyebek.. elégetni el lehet szó nélkül.de kakor inni se fogsz 1,2, az ize..hát szerintem alkohol nélkül egy töménynek már nem lenne ize...
2013. jún. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az egész jellegét elveszítené alkohol nélkül. Én is azt mondom, hogy kóstold meg, ha ennyire kíváncsi vagy, egy kortytól semmi bajod nem lehet.
2013. jún. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kóstold meg nyugodtan,,,csak nehogy 25 év után tedd le mint én!!!
2013. jún. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Phoney ***** válasza:
100%

Kb. 10-15% fölött már az is teljesen megváltoztatja az ital egész jellegét és állagát, ha csak az alkohol tűnik el belőle. Hiába maradnak meg az ízanyagok, alkoholos közegben egész mást érzel belőlük, mint alkoholmentesben.


Boroknál és söröknél alkalmaznak egész jó módszereket, de az alkoholmentesített Hubertus csak egy gusztustalan lónyál lenne (mondjuk némi rosszindulattal eleve az... száz éve még komoly valami lehetett (akkor még nem voltunk szegény ország), de mára a középkategóriát sem üti meg.)


A melegítéses kipárologtatás egyébként könnyebb italnál sem túl jó módszer, mert az alkohollal együtt elillan az aromaanyagok egy része is, és lapossá válik az íz. (Persze olcsóbb sörnél-bornál ez nem sokat oszt...)

2013. jún. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 intrepid ***** válasza:
Az ízét meg tudod ismerni annyitól is, ha fél decis poharat csak félig töltesz. Annyitól meg nem fogsz berugni, csak ne ismételgesd. Nem rossz ital.
2013. jún. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
egy kortytól nem lesz bajod, amúgy szerintem a hubinak rossz íze van :D ha tényleg gyógynövényest szeretnél megkóstolni, akkor a jägert ajánlom
2013. jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. jún. 21. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!