Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Akik koktéloktól rúg be az...

Akik koktéloktól rúg be az nem lehet alkoholista?

Figyelt kérdés
Ezt nem tudom hol halottam, de valaki mondta, hogy az aki koktéloktól issza magát a sárga földig, az nem alkoholista, csak szereti a jó koktélokat.

2013. júl. 20. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus függőség, bármilyen alkohol tartalmú ital iránt. Nem feltétlenül kell lerészegedni se ahhoz, hogy valaki alkoholista legyen. Ha minden nap megiszol 1-2 sört munka után mert megérdemled az alkoholizmus. Ha meg "kell" innod, mert hiányzik. A szokásoddá vált. Függesz tőle. Ez a csak szereti a koktélt jó duma :)

Ez olyan mint a gazdagoknál a bor, mindenből egy keveset csak az íze kedvéért....aha....hát persze.. ;)

Bár a bor rosszabb mint a koktélozás, az még enyhén sznob is. :)

2013. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aki alkoholista, és koktéloktól rúg be, az qrva gazdag alkoholista. :)
2013. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
Nincs összefüggés. Az, hogy valaki finomat iszik, természetesen nem zárja ki az alkoholizmust. És persze a napi szintű alkoholfogyasztás sem igazolja a függőséget. Minden napi szintű szokásba bele lehet magyarázni függőséget (ennyi erővel a gyerekek többsége pl. kakaófüggő???), de nem feltétlenül van jelen. Nekem is volt rossz szokásom napi szinten inni valamit, mégse kapartam a falat, ha 1, 2, több napig nem jutottam hozzá, érdekes.
2013. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog ez az alkoholizmus a gazdagoknál. Lehet, hogy koktélokkal indul, de majdnem biztos hogy Cimbora borral fejeződik be, amit akkor szerez be, amikor a rokonai elől menekül, akik próbálják eldugni előle a piát.

A koktélozás akkor szűnik meg, amikor az alkoholista rájön arra, hogy nem tud belőle elég hamar berúgni.

2013. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a gazdag ember mi az hogy a comBORánál köt ki?


Ha van rá pénze, akkor a jót veszi meg akkor is, ha fizikai függősége alakul ki.

2013. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy akinek sok pénze van, az a jobb piákat is meg tudja engedni magának, de az alkoholizmus nem így működik akkor sem, ha történetesen bármit megengedhetne magának.

Az alkoholizmus idővel nyilvánvalóvá válik az illető családjában is, és ezt nem szokták jó szemmel nézni sehol. Először eldugják az otthoni piákat, aztán már egyenesen kidobják az összeset, majd megpróbálják a lehetőségét is elvenni, hogy az alkesz boltban vehessen alkoholt: ellenőrzik a kiadásokat, mit vett és mennyiért.

Persze az alkesz ezt megpróbálja kijátszani, és már nem érdekli az ital minősége, csak az, hogy elegendő mennyiség legyen belőle a berúgáshoz: erre jó a cimbora, filléres lötty amiből mocskosan be lehet állni.

Ha minőséget akar venni, akkor annak mindig komoly nyoma lesz, hiszen egy jóféle üveg bor is több ezerbe kerülhet. De mivel a kellemes íz már másodlagos, csak a hatás a lényeg, ezért inkább veszi az olcsó löttyöt.

2013. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!