Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem forr a cefre, hogy lehetne...

Nem forr a cefre, hogy lehetne meggyorsítani a folyamatot?

Figyelt kérdés
120 l-es hordóban van 80 liter szilva, lehet, hogy az is gond, hogy nincsen tele a hordó?
2009. okt. 26. 20:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
76%
szia cukorral meggyorsíthatod... amúgy idővel magátol megindul... de ha jól összetrutymózod akkor segítesz neki kicsit... pl fúró+keverőszár:)
2009. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia.Nem hiszem hogy az lenne a baj,hogy nincs tele a hordó,(mi bort csinálunk,nekünk sincs tele...)

A cukor szerintem is segít,legalábbis a borunkat beindította,nem tudom,cefrénél mennyire hatásos a módszer...Nincs a környéken szeszfőzde?Hátha segítenének Neked.

2009. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Össze kell aprítani a szilvát, ahogy az előző is írta. A cukorral vigyázni kell, ekkora mennyiségbe nagyon keveset kell tenni, de egyébként cukrozni a cefrét tiltott dolog! Van egy jó oldal, ami a cefrézés titkaiban segít:

[link]

Érdemes megnézni!

2009. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az utolsó hozzászólónak, a cefre készítési tanácsok a megadott honlapon nagyon hasznosak!!!
2009. okt. 26. 21:38
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Az nem gond hogy nincs tele a hordó. Ha hűvös helyen van azért nem indul be a forrás. Borélesztőt tegyél bele egy csomaggal az ugyanolyan jó a cefrébe is mint a borba . Vegyél ki egy keveset a levéből langyosítsd meg és azzal old fel majd öntsd vissza és keverd jól el.Ha lehet emeld valamivel a helység hőmérsékletét. Ha akarsz 1 kg cukrot is feloldhatsz benne .Bár ezt nem szabad!
2009. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A glicerint ki ne hagyd! :-)
2009. okt. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem csak simán olstd be élesztővel a meleg helyen van akkor elég a sütőélesztő is ha hidegebb helyenn tartod akkor inkább vegyél hidegtűrő borélesztőt apritani szerintem elég anyira hogy az alján legyen lé. Nekem kifortak az apritatlan szemek is egyszerűen eltűnt a belsejük csak a csupasz héj maradt de abban egyetértek,hogy gyorsabban for ha felapritod.Ja és a cukor én 30 liter cefrét bolonditottam meg 6 kiló cukorral na nem egyszerre mert le is ált volna a forrás enyitől azonnal ,hanem kilónként adagoltam hozzá és egyszerűen leszarom,hogy tilos ki ellenőrzi?És kit érdekel egyártalán ?De lett belle jól pálesz az tuti.
2009. okt. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Borélesztő lesz a kísérleti eszköz! Ha bevált leírom!
2009. okt. 29. 07:40
 9/11 anonim ***** válasza:
bocsi h ugy írok h nem válaszolok,de ezt az élmény muszály megosztanom veletek: ja majd a kifőzde segíteni fog,főleg azokután h jópénzért vele főzetted volna ki.
2009. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andras P válasza:

Van egy jó oldal, ami a cefrézés titkaiban segít:


[link]

Érdemes megnézni!


----------------------------------------------

Az oldal régen megszünt !

2019. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!