Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért bírom kevésbé az alkohol...

Miért bírom kevésbé az alkoholt mint régen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, olyan problémám akadt hogy régen elég keményen ittam bulikban, végigittam egész estéket, és kibírtam különösebb mellékhatások nélkül.

De mostanában ( ebben az évben, meg talán előzőben is), egy kicsit változott a helyzet... Általában nem sokat tudok inni(kissé változó amúgy), mert érzem hogy rosszul vagyok, még ha nem is vagyok annyira részeg.

Olvastam más kérdésnél hogy ki lehet ebből "öregedni", amit szeretnék kizárni(kort inkább nem mondok mert normális, komoly válaszokat akarok és nem azt hogy az legyen a téma hogy miért iszok ilyen fiatalon stb. )


2013. szept. 1. 03:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1, elszokhattál tőle

2, a regenerálóképességed csökkent

3, a májban lévő alkoholbontó enzimek károsodtak (ez akkor lehetséges, ha korábban tényleg gyakran és sokat ittál)

4, az "állapotod" változott meg: más emberekkel mész buliba, esetleg más a hangulatod mostanában, vagy nem eszel, alszol rendszeresen és emiatt legyengült a szervezeted

5, fogytál

6, így jött ki a lépés: a bulik előtt más mennyiségű és típusú ételt fogyasztottál, és így jött ki a lépés mindig.


A fentiek közül bármelyik lehetséges, de más okai is lehetnek.

2013. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!