Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi az esély arra, hogy ha...

Mennyi az esély arra, hogy ha valaki fiatalon minden héten berúg, keményen, az alkoholista lesz felnőttnek?

Figyelt kérdés

Mondjuk valaki 15 éves korától iszik minden héten berúgásig, és most 18 éves!

Mennyi az esélye, hogy felnőttnek is megtartja az ivási szokását?



2013. dec. 7. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
15-18 éves koromig nem minden héten hanem kb minden nap... Most 24 éves vagyok, mérnökként dolgozom, teljesen normalizálódott az alkoholfogyasztási szokásom. Nem lettem alkoholista. Sajnos akikkel együtt ittam, Ők mind azok lettek. Nekem sikerült időben kiszállnom.
2013. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy az esély rá!
2013. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Béla211 ***** válasza:

Próbálj ki valamit ne csak egy két pohárral igyál meg és többet ne, ha megtudsz állni akkor nincsen nagy probléma.

Ha nem akkor már érdemes oda figyelni. Meg azt is kilehet, hogy 2-3 hétig semmit nem iszol ha nem esik nehezedre megállni ,hogy igyál akkor nincsen probléma de ha igen akkor jobb el gondolkodni a dolgon.

2013. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont annyi, mint ha 30 évesen kezdene el inni.

Konkrét példákat is tudok, úgyhogy lehet hogy van összefüggés, de nem hiszem, hogy túl erős lenne.


Nekem régebben volt keményen piázós korszakom, de szinte megcsömörlöttem tőle, egyáltalán nem motivál.

Ha olyan van, hogy inni kell, akkor iszom, de amúgy utálom a másnapokat, és berúgva sem szeretek már lenni.

Nem igazán vagyok oda a piáért.


De olyat is ismerek, aki bő 30 éves koráig szinte egy korty alkoholt nem ivott, aztán elég rázósan alakult a magánélete, és úgy bedurvult, hogy remeg a piáért, az a tipikus leggusztustalanabb szánalmas zugivó lett belőle.


Ami 1000-szer jobban befolyásolja az ember életét ilyen téren, az az akaratereje, meg az értékrendje.

Ha ez a 2 rendben van, akkor akárhogy tombol fiatalon, előbb utóbb úgyis helyre rakja magában ezeket a dolgokat, és megtanulja uralni az életét.


Ha meg valaki gyenge, meg buta, abból bármikor lehet bármilyen függő.

2013. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ezen én is sokat gondolkoztam. Ha valaki már felismeri, hogy ez nem normális, az már jó jel. Sztem egyéntől függ, hogy akar-e változtatni, és ha igen, akkor azokat a bulikat ritkítani kell és nagyon sokat számít a társaság. Inkább olyanokkal járni szórakozni, akik nem isszák a földig magukat. Az lesz alkoholista, aki nem veszi észre, hogy ez gáz.
2013. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%
Aki 15 éves fejjel minden héten berúg, az már alkoholista. Hogy megtartja-e az ivási szokásait, az csak a saját elhatározásán múlik, de a szervei már nem fognak regenerálódni.
2013. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!