Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kaptam ajándékba jó helyről,1...

Kaptam ajándékba jó helyről,1 liter pálinkát. Feltettem a polcra, és estére kilőtte a dugót. Parafadugó volt benne, ráadásul elég szorosan. Gondoltam véletlen, de azóta még kétszer kilőtte, nyomás képződik benne. Nem mertem megkóstolni. Mi lehet?

Figyelt kérdés

2013. dec. 27. 08:42
1 2
 1/11 II.Dartheon ***** válasza:
71%
biztos, hogy pálinkát kaptál, és nem pedig valami más szert?
2013. dec. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 r-chee96 válasza:
67%
Semmi baja szerintem kostold csak meg! Vagy kostoltasd meg azzal aki hozta. (Pl. Atjon es kinald meg palinkaval )
2013. dec. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Nyers lehet még, ilyenkor képződik benne némi gáz.

Ilyenkor még nagyobb tartályban, és ilyen vízzel záródós dugóval szokták lezárni, hogy kifelé menjen a gáz, de befelé ne.

Egy ideig hagyni kéne egy pici lyukat, amin kijöhet a gáz.

Ne zárd le erőszakkal, mert simán szétnyomhatja az üveget!

Sokkal erősebb ballonokat is lazán szétnyom!

Egyébként ettől iható, csak még friss.

2013. dec. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem még "dolgozik", hagyd egy kicsit (1-2 nap) nyitva az üveget, ha megnyugodott, utána majd lezárhatod.

Frissen lett az üvegbe töltve, a hordóból kiszedve, ilyenkor kell még neki egy bizonyos idő, míg megnyugszik.

2013. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
biztos, hogy gáz? Nem lehet, hogy egyszerűen melegebb helyen tárolod, mint ahol korábban volt?
2013. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Ez természetes,még jó,hogy az üveget nem vágta szét. Friss főzés,de biztos minőségi.Hűvös helyen tárold.
2013. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is a hőmérséklet különbség az oka.
2013. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

100% hogy gáz, semmi köze semmilyen hőmérséklethez, a hőtágulásnak egyébként sincs ilyen ereje, ahhoz 500 fokosra kéne felfűteni.

Meg fél nap alatt amúgy is átveszi a szobahőmérsékletet, így utána nem lökné ki a dugót, márpedig kilöki.

Hagyjuk ezt a hőmérsékletes dolgot, teljesen hülyeség, nem kell összezavarni a kérdezőt.

Teljesen természetes jelenség, vagy egy kis mértékű, de folyamatos gázképződés, idővel elmúlik.

2013. dec. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Ja és enyhén, nyitott dugóval.
2013. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem akkor történt ilyen, amikor a hosszúnyakú pálinkás üveget nagyon teletöltöttem. A dugó behelyezésekkor összenyomott kevéske levegő, rugószerűen állandóan kilökte a dugót. Kicsit leittam a páleszből és megoldódott a probléma :)
2013. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!