Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ettetek már véletlen zsizsikes...

Ettetek már véletlen zsizsikes rizst, lisztet, babot? Lehet tőle bajom ha ettem?

Figyelt kérdés
Még ebédre főztünk rizst a tegnapi pörkölt mellé. És nem vettük észre hoyg a rizs zsizsikes volt ,csak most, a zacskóban maradt nem felhasznált rizsen láttuk most hogy hemzsegnek.. Aztán csekkoltuk az edényt amibe készítettük és a kevés maradékot, abba csak egyet találtunk odakozmáva az edény szélébe:D lehet tőle valami bajom? Veletek előfordult már ilyen?
2013. szept. 29. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindig odafigyelek, de bajod nem lesz tőle. Már eleve a rizs főzésénél 100 fokra felforr a víz, nem hiszem, hogy abban bármi kórokozó megmaradna. :)
2013. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszer a munkahelyen volt iszonyatos zsizsikes bableves, én nem ettem meg, mert büdös is volt, de a kolléganőm jóízűen ette és nem lett semmi baja.
2013. szept. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
blöá én egyszer szépne zsizsikes lisztbe paníroztam a rántott húst ki is sütöttem már vagy a felét megettük mikor látom hogy a panírban megsült állapotban vannak ilyen fekete izék...hát majdnem elhánytam magam, megnéztem a lisztet meg zsemlemorzsák, tomboltak benne ezek a fekete szutykok. nem volt rajtam szemüveg. hát bajunk nem lett de utána jó ideig nem kívántam a rántott húst
2013. szept. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
áztatással kijön a zsizsik a babból. új vizet kell rá tenni és főhet is. 24 óra áztatás után.
2015. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én zsizsikes zabkását ettem és csak a keserű ízén vettem észre, jobban belenéztem és még mozogtak is benne. Utána egész nap éreztem azt a keserű ízt a számba. Azóta odafigyelek rá.
2019. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én most sütöttem kalácsot. A maradék lisztben volt 10-15 zsizsik. A kalácsban nem látszik, hogy lenne, nem érezhető, vagy szétcsapta őket a dagasztógép, vagy nem volt sok benne... Mindenesetre egyelőre nem lett bajunk :)
febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!