Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A fiatalok miért isznak...

A fiatalok miért isznak minden alkoholra ún. féket (üdítőitalt)?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyszerre nem jó sokat inni és nem is egészséges, de ha 5-en vannak 1 üvegre, akkor minek ahhoz még fék?
2014. febr. 21. 22:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert be akarnak rúgni, de az ital ízét nem kedvelik.
2014. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez lehet a titka igen, osztálykiránduláson is úgy ittak, hogy vodka és mellé rögtön kóla... valszeg az alkohol kellett, de az íze már kicsit sok volt nekik.
2014. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Fék? Én kísérő néven ismertem :D

Nem szeretem a maró hatását azért szoktam utána inni valami kólát.

2014. febr. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, hogy ha iszok akkor tisztán és semmi kísérő ital. Minek elrontani a jó magyar pálinkát kólával? Ha meg nem bírja akkor ne igyon (szerintem).
2014. febr. 22. 00:56
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy valaki nem szereti az ízét vagy a maró hatást, még bírhatja a piát.
2014. febr. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel egyszerűbb lenne amúgy, akkor olyat keresni, aminek az íze is bejön, minthogy utána üdítővel öblögetni.
2014. febr. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol ígyis úgyis kifejti a hatását, lehet lassabban, de a végeredmény pont ugyanaz, tehát nem gondolom hogy fékként szolgálna a kísérő.

Én 2 okot tudok mondani.

Az egyik, hogy mivel fiatalok, kevés pénzük van, gagyi piákat tudnak venni, aminek az ízét el kell nyomni, hogy kellemes legyen.

A másik, hogy más generáció, más kultúrába nőnek bele.

Az, hogy tömény csak tisztán, az olyan szemellenzős nézet, mint amikor valaki csak a pörköltöt, meg a rántotthúst ismerik.

Huszonhétezerféleképpen lehet alkoholt inni, a long drinkektől kezdve a koktélokig.

A piázásnak nem föltétlenül az a célja, hogy fú de szikla vagyok, húzóra iszom a vodkát, 3 perc alatt pi.csa részeg vagyok...

2014. febr. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#4 #6


A mai világban egy fiatalnak miből volna pénze méregdrága finom italokat venni?Örülnek ha összedobnak egy Royal vodkára meg pár doboz sörre, plusz a kísérő.

2014. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én annak ellenére, hogy kb. absztinencián vagyok egy ideje, nem gyökerezném le csuklóból azokat a fiatalokat, akik így isznak. Nem kell ebbe sokat belelátni, még a csordaszellem szerepét sem. Inni akarnak, hadd igyanak.
2014. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Én azért szoktam keverni a piát (pl vodka narancs, vagy vbk, fehérbor szénsavas szőlővel) hogy fokozatosan 'részegedjek', nem egyből bumm bele iszok fél liter vodkát és csatak részeg vagyok, de ha azt a vodkát bekeverem naranccsal, egyrészt tovább húzhatom az ivást, másrészt fokozatosan kellemesen rúgok be. :)
2014. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!