Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha en taxi sofor vagyok es...

Ha en taxi sofor vagyok es munka utan megiszok 4 vagy 5 sort othon, de hetvegen, pentektol hetfoig semmit nem iszom akkor az mar alkoholizmus? Mert hetvvegen van sok melo, es akkor csak dolgozok, es alszok?

Figyelt kérdés

2014. márc. 1. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi 4-5 sör az elég sok. Pláne hetente ötször. A kérdés az, hogy el tudnád-e hagyni az esti ivászatot. Ha minden gond nélkül le tudsz mondani a söröcskéidről (és nem csak rávágod, hogy hát persze, hanem ki is próbálod), akkor nincs baj. Ha nem bírod ki nélküle, az már függőség.
2014. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
62%
Igen, alkoholista vagy.
2014. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Az alkohol mennyisege alapjan nem mondanam ezt alkoholizmusnak. Tul keves ahhoz h fizikai fuggoseget okozzon, illetve ha nem iszol sincsenek elvonasi tuneteid. Tehat ez nem alkoholizmus a klasszikus ertelemben.


De letezik pazichologiai fuggoseg is. Ezt neked kell eldontened, hogy ha tobb melo lenne, vagy mas melod lenne, akkor beerned-e heti egy este sorozessel.


Egyebkent a ferfiak eseten a napi 2 sornel nem ajanlanak tobbet fogyasztani. Szoval 3-4 sor messze nem alkoholizmus. En jomagam heti egyzser vagy ketszer sorozok, 8 darabot. :)

2014. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Phoney ***** válasza:
Nem tudom, mire vagy pontosan kíváncsi (mit ér neked tudni, hogy alkoholista vagy-e, ha az sem tudod, hogy mi az?), de heti 5×5 sör már káros az egészségre. A heti 3 nap egybefüggő szünet kizárja a fizikai függőség meglétét (heti 25 ital amúgy is kevés lenne hozzá), de lehet szó lelki függőségről, vagyis egy idő után nem biztos, hogy szembe tudsz majd nézni a józan(abb) élet nyomásával.
2014. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha este megiszol 4-5 sört, akkor másnap nem vezethetsz
2014. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt, ha gyakorlatilag minden hétköznap iszol, az már önmagában enyhe alkoholizmus. 4-5 sör naponta az meg már aggasztó tünet, most lépj, mielőtt áttérsz a vodkára...
2014. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gungasam ***** válasza:
19%
A napi 4-5 ü. sör az 2-2,5 liter. Cirka 5% alk. tartalommal. Ez megfelel egy kétdecis pálinkás adagnak az erősebbik, régi fajtából vagy 3 deci mai "gyengített".Szerintem alkesz vagy...Egy két felest ha betol valaki talán elfogadható,de 3 deci pálinkának megfelelő alkohol már öl, butít és közvetve majd nyomorba is dönt.
2014. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez már az. Főleg, hogy hétvégén csal azért nem iszol, mert sok a munka. Ha nem lenne, akkor is innál.


A heti 2x8 sört fogyasztó is nekem már az.

2014. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat,azota amiota kiirtam a kerdest meg vagyok uditovel is.egy fajta ,hogy legyen ott a poharba valami mania,koszi mindenkinek
2014. ápr. 14. 18:42
 10/11 A kérdező kommentje:
ja! es teny,hogy nem hianzik a sor
2014. ápr. 14. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!