Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A barátnőm alkoholista. Ki...

A barátnőm alkoholista. Ki lehet ebből gyógyulni?

Figyelt kérdés
Súlyos alkoholfüggő, napi 2-3dl tömény. (néha több is) 20 éve iszik. 45 éves. Depresszióval, kezelik. Azt mondja azért iszik, mert magányos. Nincs gyereke se. Én 6 éve ismerem. A ggt eredménye 167 volt. Ettől megijedt, és most 4 hete nem ivott egy korty alkoholt sem. Mennyi esélye van a visszaesésnek? Aggódom érte.

2014. febr. 23. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ismerek több alkoholistát is,ebből nagyon nehéz kigyógyulni,az ijedtség nem elég ahhoz,hogy letegye.. Legalább is ez az én tapasztalatom. 90%,de ne legyen igazam.
2014. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudni mennyire a barátnőd. Nem lehet kigyógyulni belőle, legfeljebb orvosi kezelés (kontroll) és gyógyszerelés mellett lehet tünetmentes. Az alkohol által okozott agyi leépülés (beleértve a finomabb személyiség-jellemzőket is) nem visszafordítható.
2014. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

Ha négy hete nem ivott, akkor bármiféle fizikai függőségnek rég vége van... elvonási tünetek az első héten vannak.


Ebben a fázisban már nem konkrétan alkoholfüggő, hanem az a kérdés, hogy pszichológiailag készen áll-e a józan életre (aki 25-45 közt ivott, annak ehhez elég nehéz felnőnie), bírja-e az ezzel járó nyomást, ami alkohol mellett csak távolról létezett, lesz-e motivációja nem inni. Ezen a ponton már ugyanúgy pszichológiai probléma, mint a dohányzásról leszokni.


Ilyenkor már nem azért szoktak visszaesni, mert az alkohol ennyire addiktív, hanem mert több év vedelés után érzelmileg túl nagy kihívás a tartós józanság, és nem tudnak jobbat, mint megint inni (mivel az alkohol az egyetlen legális keménydrog).

2014. febr. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!