Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vörösbor ásványvizes palackban...

Vörösbor ásványvizes palackban meddig tarthat el, illetve miben tároljak 10-15 liter jó minőségű termelői vörösbort a vásárlás után?

Figyelt kérdés
Régóta ugyanarról a megbízható helyről veszem a vörösbort a családi fogyasztásra. Régebben mindig a megszokott műanyag palackokban vettem meg és néhány hetet ki is bírt benne a pince 12-15 fokos hűvösében. Mostanában szétöntögetem üvegpalackokba, mégis elkezd savanyodni, és nem bír ki néhány hétnél többet. Hol lehet a probléma, a borral lehet a gond? (esetleg gyorsítsuk fel a fogyasztást?)
2014. ápr. 2. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Rögtön öntöd szét vagy bizonyos idő után? Tele töltöd-e az üvegeket? Milyen formájú palackok ezek? Mivel zárod le? Milyen a pince levegője, mikor ezt az átfejtést (mert annak számít) végzed? Szerintem darabban tárolás esete forog fenn. Az is lehet, hogy más az ideig bor, mint a tavalyi, meg azelőtti. Pontosabbat majd az okosabbak. Milyen fajta vagy fajták egyébként, hány fokosak?
2014. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

üvegbe jó tárolni, a helyedbe vennék 5l-es demizsonokat.

lehet h most soknak tűnik h annyiba kerül a tartó, mint a bor, de ha megveszed az 40 évig biztos jó főleg ha vmi beburkoltat veszel ami nem is törik el egykönnyen

meg ugye mivel max 2 hónap alatt megromlik pet palackba, akkor ha új bort veszel ugyan ott vagy

illetve még másik két megoldás

1 ha lehetőség van rá mindig csak anniyt vegyél ami 3-4 hét alatt elfogy, akkor maradhat pet-be, mert a "gyártónál a hordokba kiváló helyen van"

vagy össze kell hívni a bandát és meginni ami van :D

2014. ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!