Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért reagálok így az alkoholra?

Miért reagálok így az alkoholra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenki felszabadultabb, felelőtlenebb lesz tőle, de én agyilag nagyon elvesztem a kontrollt, szerintem sokkal jobban, mint mások...Konkrétan félelmetesen befolyásolható(sajnos alapból is az vagyok)leszek tőle, úgy érzem magam, mint egy robot, és gyakorlatilag azt csinálnak velem, amit akarnak. (itt nem a szexre gondolok, soha nem mentem még bele ilyen helyzetben) Tegnap is elmentünk 3 idegen pasival egy másik szórakozóhelyre(kocsival), és kb. fel sem fogtam, hogy kerültünk oda. Régebben már kerültem olyan helyzetbe, hogy csókolóztam valakivel, aki egyáltalán nem jött be, mindezt azért, mert-hiába nem akartam,- egyszerűen az agyam nem kapcsolt, hogy most el kellene húzódni. Ilyen, és hasonló helyzeteket kell elképzelni. Nagyon ritkán iszom, mióta tudatosult bennem, hogy ilyen szinten kiszolgáltatottá válok, hogy bárki dróton rángathat. Nem értem, miért van ilyen hatása rám, másokon én azt látom, hogy-oké, meggondolatlanabbak,-de tudnak nemet mondani, és nem tesznek olyat, amit később nagyon megbánnak, vagy amiből nagy bajuk eshet..Lehet, hogy az ember alapvető gyengeségit hozza elő,erősíti fel, ezért van az, hogy mindenkire más hatást gyakorol?

Értem én, hogy oldja a gátlásokat, de az, hogy ilyen szinten agyhalott leszek tőle, szerintem nem normális.


2014. máj. 1. 21:53
 1/9 kisbeethowen válasza:
49%
Ez azért van, mert az alkohol egy méreg, amire a szervezeted reagál, (én olyan vagyok pl hogy 2 doboz sör, és már egyenesen sem tudok menni) és mivel a gyomrodba kerül, elkezd felszívódni, aminek hatására a reakcióidő nő. (jóval később veszed észre, hogy piros van[mármint a közlekedési lámpán :) ]), és ezért volt az, hogy "Régebben már kerültem olyan helyzetbe, hogy csókolóztam valakivel, aki egyáltalán nem jött be, mindezt azért, mert-hiába nem akartam,- egyszerűen az agyam nem kapcsolt, hogy most el kellene húzódni". Nem tudom hogy kétféle ember van aki iszik: az egyik hülyéskedik, énekel, nevet; a másik meg mindenkit meg akar ölni, világutálat stb. . Egyszóval mindenki más, mindenkire máhogy hatnak a dolgok. Remélem tudtam segíteni :)
2014. máj. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Egyszeru, nem birod a szervezeted ugy az alkoholt mint masoke es jobban befolyasolja tetteid. Nagyon hasonlo szituacioban vagyok es behuzom a feket mert elegem van abbol, hogy masnap arra ebredek, hogy nem emlekszem semmire vagy arra, hogy milyen baromsagokat tettem. Nem nekunk valo, akinek meg nem valo az ne tegye… csak bajba sodorhat.
2014. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kisbeethowen válasza:
igaza van az előzőnek (szerintem)
2014. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Bárcsak nekem is ilyen könnyű lenne elérni azt az áhított mámoros állapotot.. Nekem sajnos közel egy üveg vodkába kerül, ami manapság egyre drágább, és az íze... az... nos hogy ne legyek vulgáris - szar.

Nos ha tudományos alapon közelíted meg a tényt, a véralkoholszint az, ami befolyásolja az agyműködésedet, ami azt jelenti, hogy minden egy liter vérre pl.: 4 ezrelék alkohol mér részegséget okoz, ezt a szintet csak kétféle módon lehet feljebb tornázni:

1. Rezisztencia - ellenállóság - erre akkor teszel szert, ha egy ideje folyamatosan nagy mennyiségű alkoholt fogyasztasz, és a szervezeted kialakítja a védelmét ellene.

2. Ha több a véred, amiben eloszlik az alkohol (és így a hatása is) - ezt nyilvánvalóan csak nagyobb testtömeggel (izomzat/zsír) érheted el.

Én az utóbbiba tartozom, nagydarab ember vagyok, így nem hat rám annyira ha bepuszilok fél liter házit, mint mondjuk egy vékonyka lányra, aki már a leheletemből kiáramló tömény pálinkakoncentrációtól is mámoros állapotba kerül.

Egyszóval gyúrjál vagy zabálj - mindkettő működik. ;)

2014. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából nem arról van szó, hogy nagyon könnyen berúgnék, mert azért kell hozzá innom.(pedig vékony vagyok, és lány:D)Valószínű, hogy ez már nem a "kellemesen részeg" állapot volt, túlzásba vittem. Tudom, hogy kevesebbet kellene innom, de amikor meghívnak, nehéz ellenállni, + ugye ilyenkor is jelen van az "agyhalottság". Itatnak, én pedig iszom..Fizikailag egyébként jól bírom, nem szoktam hányni, és koordniációs problémák is csak minimálisan jelentkeznek:D A legtöbb esetben eleinte vidám vagyok, sokat nevetek, aztán egy idő után 90%-ban elkezdek bőgni, megállíthatatlanul. Ezt sem értem, hogy miért van így, mert alapból is sokat sírok (érzékenység+problémák), tehát nem fojtom magamba az érzéseket.


A csókolózós dologra reagálva: először azt gondoltam, hogy igazad van, de már nem vagyok benne biztos. Nem tudom, hogy elhajolnék-e, ha nem lennék fáziskésében..Egyszerűen passzívvá válok, és hagyom magam, elvesztem a tartásom..Szar ez így nagyon, lehet hogy ezt a 3-4 hónaponkénti ivást is teljesen kiiktatom az életemből, vagy még ritkábbá teszem az alkalmakat, mert nagyon rossz érzés utólag visszagondolni erre a tehetetlen, zombi állapotra:(

2014. máj. 1. 22:58
 6/9 anonim válasza:
100%
Nem abbahagyasrol van szo hanem onkontrollrol. kontrolald magad. Egy italt igyal meg csak x ital helyett. De ha tenyleg nehez ellenallni akkor inkabb maradj otthon es nem lesz bajod belole.
2014. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az alkoholt a máj egymás utáni oxidációk sorozatával bontja le. Először a mérgező acetaldehid keletkezik, ez okozza a kábulást, az idegi károsodást, Nálad ez az oxidációs lépés gyorsan bekövetkezik, de valószínűleg ez ezt követő oxidációs lépésben szereplő enzim (ami az acetaldehidet ecetsavvá oxidálja) alig terelődik, vagy rosszul működik. Ennek következtében felhalmozódik a mérgező acetaldehid és lassan múlik el a kába állapot. Örülj neki, ha ezt tudod magadról, mert akkor legalább tudod szabályozni az alkohol-fogyasztásodat, azaz nem iszol egyáltalán alkoholt vagy olyan készítményt, amiben alkohol lehet (akár olyan köptetőt, amely alkoholt is tartalmaz).
2014. máj. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk, nem muszáj inni, anélkül is lehet jól érezni magad.
2014. máj. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél inni és jól érezni magad, azt viszont nem szeretnéd hogy többet ilyen történjen veled, akkor ne diszkóba menjél, hanem mondjuk házibuliba olyan emberekkel akiket mind jól ismersz, mert úgy sokkal kevesebb veszély leselkedik rád.
2014. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!