Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholista vagyok, ha kívánom...

Alkoholista vagyok, ha kívánom a sört?

Figyelt kérdés

Nyár óta azaz júliustól kezdve folyton hétvégén részegre ittam magam,hét közben rengeteg sört ittam,vagy akkor is italoztunk. Most szeptemberben még durvábban ittunk. Egy hete döntöttem úgy,hogy nem iszok most egy darabig. De már másnap úgy kívántam a sört. Nem akarok részeg lenni csak egy pohár vagy korsó csapoltat úgy meginnék! Két nap múlva megint rámjött,hogy akár egyedül is beülök egy kocsmába egy csapoltért! Amikor dolgoztam nem rég pultban ott is úgy beleittam volna ,most ma este is nyelem sűrűn a nyálam úgy kívánom és érzem az elmémet feszíti,nehéz megállni.Jó tudom,hogy kibírom,de nehéz :(

ha ez kezdődő alkoholizmus és később megint iszok alkoholista leszek?

amúgy ,ha már függőség a csokival is így vagyok,sőt azzal durvább nem bírok egy napot sem nélküle!


2014. okt. 26. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
ha nem bírsz ki napokat, heteket pia nélkül, akkor az sajna alkoholistaság. ismerek a közelemben ilyet.
2014. okt. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most is "függőségi" viszonyban vagy a sörrel, akkor sajnos eljutottál az alkoholizmus kezdeti szakaszához! Az, hogy csokival is van ilyen jelenség azt bizonyítja, hogy hajlamos vagy a függőségre. Ha ezt felismerted időben, nem késtél le semmiről, tudod, hogy mit nem szabad! Tudod, hogy min kell javítanod!
2014. okt. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Már bőven alkoholista vagy és nem tudsz már ebből kimászni.
2014. okt. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:

Az alkoholizmus nem annyit jelent, hogy kívánod az italt, még akkor sem, ha a hatását kívánod. Függő akkor vagy, ha annyira kívánod, hogy képtelen vagy megállni, illetve nélküle nem tudsz normális életet élni.


Viszont érdemes egész addig nem innod, amíg megvan ez a kényszer. Az alkoholhoz való viszony akkor egészséges, ha nem kimondottan szomjazol rá. Ha képes vagy tudatosítani, hogy a józanság a normális állapot, nem pedig az 1-2 sör utáni, akkor ennek a te helyzetedben még magától el kéne múlnia.

2014. okt. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

akkor internet és mobil függő is vagyok.csoki és alkohol. érdekes cigire viszont immunis vagyok. soha nem szerettem,de az ital mellett azt is rendesen szívtam,hetente elment kettő-három doboz,a legerősebbet szívtam ,soha nem azért mert kívántam volna,hanem a társaság miatt,de érdekes azt egyáltalán nem kívánom és nem is zavar,hogy nem szívom.

amúgy ilyen alapon el lehet mondani mindneről ,hogy függőség,pl mindnig diétázni akarok ,de nem sikerül mert megkívánok pl egy gyors kaját egy csokit egy chipset. tanulni akarok,helyette facebookot nyomom,társagában kocsmázok,neten olvasgatok,elmegyek sportolni. mindannyian függők vagyunk . ne mondja nekem senki,hogy neki nincs semmi.

Most azért sem fogok inni egy kortyot sem jó ideig!

2014. okt. 26. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!