Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha átlagban napi 400 forintot...

Ha átlagban napi 400 forintot költök alkoholra, akkor alkoholistának számítok?

Figyelt kérdés
Kb. 2 sör vagy 1 nagy pohár bor ára. Nem iszom minden nap, de írom a kiadásaimat egy füzetbe és minden év elején összesítem. Tavaly átlagban napi 400 forintot költöttem alkoholra. Heti átlagban 2-3 napon iszom. Relatíve mondhatni hogy sokat keresek, így nem költöm a pénzem túl nagy részét italra.
2015. jan. 8. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Az alkoholizmust nem közgazdasági értelemben szokás definiálni, már csak azért sem, mert ha mondjuk az a napi 400 naponta egy 2 literes kannás borra menne el, amit reggeltől estig iszogatsz, akkor biztosan alkoholista lennél. Ha viszont hó elején veszel egy 12 ezer forintos bort és 2-3 napota iszol belőle, az egyáltalán nem alkoholista, hanem minőségi alkoholt fogyasztó személy és még az egészségének sem árt.
2015. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha átlag napi 400-at költesz, az 365*400. Éves szinten 146 000 forint. Mindegy mennyit keresel, ez sok. Azért mindegy mennyit keresel, mert nem különbözik a szervezeted azétól, aki 80 ezret visz haza egy hónapban, hiába keresel akár milliókat.
2015. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Heti kb. 10 doboz sört iszom. Mindezt kb. 3 napra elosztva, péntek-szombat-vasárnap, tehát ezeken a napokon kb. 3 doboz sört iszok meg.
2015. jan. 8. 16:27
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem belefér, ha ez buli közben fogy el és nem otthon iszol, mint egy zugivó. Illetve ha tartod a hétvégi alkoholfogyasztást és nem kezded el az ivást kitolni a hétköznapokra.
2015. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Főleg itthon iszom, vagy barátokkal. Például péntek este megiszok a vacsorához 1 sört, aztán még 2-t a barátnőmmel, aztán szexelünk egyet.


Vagy szombatonként sokszor átmegyek egy régi jó barátomhoz, akit már lassan 10 éve ismerek és egymással egész este beszélgetve is elfogy fejenként 2-3 sör.


Szóval nem bulikban iszom, de nem is teljesen magányosan.

2015. jan. 8. 16:56
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
ez így normális, nem alkoholizmus, de attól függetlenül a sör nem egészséges és mondjuk ha kettesben vagytok a barátnőddel nyugodtan ihatsz akár más, alkoholmentes italt is.
2015. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem nevezném kóros alkohol fogyasztásnak, csak ügyelj rá hogy az életed többi részét ne befolyásoljal, és a mennyiség és rendszeresség ne nőljön.
2015. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ki fognak tüntetni az alkoholos italokat gyártók, a forgalmazók és az állam is, hogy ennyire támogatod a szeszkereskedelmet. Másrészt vagyonokat fogsz költeni májbajaid (sikertelen) kezelésére és amit kellemes közérzeted kialakítására költöttél, annak sokszorosát fogod majd költeni a majdani adósságaid törlesztésére, amikor már semmi vagyonod nem lesz és lakni sem fogsz sehol, viszont töltsön el békességgel a tudat, hogy csontsoványra aszott, májzsugoros tested a férgek is elkerülik majd.
2015. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
53%

Az alkoholisták elvonóra járnak! :)


Amúgy ha egy hétig pl valamiért kimarad az alkohol, és nem remegsz, meg mindenbajodvan, akkor nem, nem vagy alkoholista. Ha nem vagy minden nap, vagy 7/4 nap full részeg, akkor sem.


Az más, ha csak úgy benned van: "ejj, de innék egy sört"

Ez természetes, amúgy is, minden normális ember eljárkál meginni 1-1 sört vagy valamit, a haverjaival, esetleg otthon egyedül egy nehéz nap után is ölég' jól tud esni egy söröcske/borocska.

(Naponta egy pohár bor egyébként egészséges is.)

2015. jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2-esnek:

A 146.000 Ft a magyar átlagkereset mellett ugyan sok, de minőségi alkoholra röhögve én is elköltök ennyit. Mást ne mondjak ebből heti egy üveg bor jön ki, arra senki nem mondhatja hogy full egészségtelen.

És akkor nem beszéltem egyéb drágább termékekről, egy üveg champagne 10eFt felett van.


Szerintem nem az elköltött összeg a lényeg, hanem az összetétele: ha a fogyasztó ugyanezt koccintós borból issza meg, na az szerintem már alkoholizmus.

2015. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!