Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meg lehet inni a bort, ha...

Meg lehet inni a bort, ha szénsavas?

Figyelt kérdés
1-2 hónapja a szobában tárolunk egy üveg bort, valószínűleg elkezdett újraerjedni a meleg miatt és szénsavas. Okozhat betegséget vagy nyugodtan megihatjuk? (az íze nem rossz)

2015. jan. 17. 17:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Megírnád, milyen borról van szó?

Vannak ugyanis olyan borok is (aligoté), amik már eleve kicsit "csípősek", ami azt az érzést kelti, mintha szénsavas lenne. Kükönösen fehérboroknál vannak ilyenek, de vörösborban is ittam már.

2015. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Varga Rozé félszáraz (2013)
2015. jan. 17. 17:59
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha ízlik, nyugodtan igyátok meg. Ha viszont kicsit poshadó íze van hidegen is (mert a rozé nem jó melegen, ha nem is kell jegesre hűteni), dobjátok ki. Egy üveg bor nem éri meg, hogy esetleg egy kis gyomorfájással ébredjetek holnap.

Más bajotok egyébként nem lesz tőle. (Remélem, nem egy már régen KINYITOTT üvegről van szó?)


Csin-csin! :)

2015. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 DarkLantern ***** válasza:
0%
Én nem innám meg. Bár attól függ milyen a gyomrotok.
2015. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
nem-nem, most bontottuk fel :) köszönöm a választ, akkor szerintem megisszuk :)
2015. jan. 17. 18:14
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Én sem innám meg, nektek berúgni jó lesz.
2015. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hogyan is készül a pezsgö?
2015. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ha berúgni szeretnék nem egy üveg bort innék. Nem mintha magyarázkodnom kellene, de vacsora mellé lesz :)
2015. jan. 17. 18:25
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy készül a pezsgő, sose készítettem még. Biztos nem úgy, hogy a bort berakják egy meleg helyiségbe, vagy tévedek?
2015. jan. 17. 18:27
 10/20 anonim ***** válasza:
Elkezdett erjedni a meleg miatt, emiatt még iható de nem sokáig, mert megecetesedik idővel.
2015. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!