Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Borra sör forevör? Ha borra...

Borra sör forevör? Ha borra iszok sört akkor tényleg nem leszek másnapos? Még sose csináltam.

Figyelt kérdés
Viszont sörre ittam már sokszor bort, na akkor kutyamásnapos voltam.
2015. jan. 30. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Rosszul tudod!

Borra sör -meggyötör, sörre bor bármikor!

2015. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a szabály, hogy nem szabad gyengíteni. A gyengébb piáktól kell az erősebbek felé haladni. Nem is igazán a másnaposság elkerülése miatt - bár annál is számít - hanem inkább a gyomor miatt.
2015. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Piával nem lehet általánosítani. Van, aki 1 pohár sörtől is másnapos, de van, aki összeihat mindenféle piát, akkor se lesz az.
2015. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már miért ne lennél másnapos?
2015. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A másnaposságot három tényező alkotja. Fejfájás, gyomorérzékenység, levertség. Mindhárom az elfogyasztott alkohol mennyiségétől függ, attól nem, hogy milyen sorrendben vitted be. A gyomorpanaszokat okozhatják továbbá a szénsavas irritációk is (sör, pezsgő), illetve az ha az alkohol kimarja (nem ettél előtte/utána). A fejfájást teljes mértékben az alkohol vízelvonó hatása okozza, így bőséges folyadékbevitel mellett elkerülhető. A levertség pedig a túlzott alkoholfogyasztásnak a mellékterméke.


Röviden tehát ha sok vizet iszol és bőségesen eszel, akkor nem leszel másnapos (az extrém berúgásokat leszámítva).

2015. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, holnap ki fog derülni :D
2015. jan. 30. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!