Milyen bort vegyek?

Figyelt kérdés

Kerti sütögetéshez milyen bort vegyek,Gere vagy Bock?

És azon belül melyiket lenne érdemes?

Mindenképpen száraz vöröset szeretnék 3500ft körül.



2015. márc. 13. 16:39
 1/2 Mojjo ***** válasza:

Szia!


Az előbb írtam egy választ, még benne is van a kérdés a megválaszoltjaimban, szóval biztosan el is küldtem, de valamiért nem jelenik meg itt. o.O Újab próba... szóval:

Gerét és Bockot nem javasolnék ebben az árkategóriában. Ha délies típusú bort szeretnél, nagytermelőtől, akkor Takler Cabernet Franc, vagy Syrah.

Ha északi típusút, akkor egy Németh Attila Gábor Barnatanya Syrah, vagy Szt. Andrea pince Áldás tökéletes választás.


Nagyon tudom még ajánlani a Nyolcas pincét, onnan is:

- a Turánt, ha egy különleges, illatosabb vörösborra vágysz

- a Kékfrankost, hogy ha egy lendületesebb, inkább savakra, mint tanninokra építő gyümölcsös vörösre vágysz

- A Merlot-t (a szárazat persze), ha egy nyogodtabb, lomhább, melegebb stílusú gyümölcsös vöröset szeretnél.


Ezen kívül Légli Géza Kékfrankosát és Merlot-ját is maximálisan ajánlom.

2015. márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. márc. 16. 02:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!