Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek ki számít alkoholi...

Szerintetek ki számít alkoholistának?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg,ha egy tini korú gyerek naponta beül egy presszóba ,és kiüti magát vagy csak minimálisat fogyaszt heti több alkalommal azt BULIZÁSnak nevezik.

Egy érett korú 35 éves nő/férfi naponta megiszik kontroll határon belül alkoholos vagy mentes sört,azt függőnek alkoholistának nevezik.Ugyanezt figyeltem meg az egyéb 18-as karikával ellátott témáknál.Egy tini többmindent megtehet,mint egy felnőtt?



2015. márc. 20. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Bulizni nem szoktak naponta, ha naponta iszik valaki, és nem bírja ki enélkül, akkor az kortól függetlenül már alkoholista.
2015. márc. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Alkoholista az, akinél már elvonási tünetek jelentkeznek, ha nem jut piához.
2015. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
alkoholista az aki rendszeresen fogyaszt alkoholt ez lehet napi vagy hetenkénti fogyasztás illettve elvonási tünetek jelentkeznek nála
2015. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
az orvosi szakirodalom szerint alkoholistának számítódik ha csak minden pld péntek este az ember megiszik egy sört mivel rendszeresen fogyaszt alkoholt.
2015. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, aki nem tudja kontrolállni a piafogyasztását, és kényszeresen iszik, nem tudja (meg nem is akarja ) megállni.
2015. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"az orvosi szakirodalom szerint alkoholistának számítódik ha csak minden pld péntek este az ember megiszik egy sört mivel rendszeresen fogyaszt alkoholt."

Ezek szerint nagyon sok alkoholista van, hiszen pl vannak, akik MINDEN szilveszterkor isznak egy pohár pezsgőt.

2015. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A definíciókat elnézve mindenki.


1.Ha iszol,akkor az vagy.

2.Ha ittál,de most nem iszol,akkor azért vagy az.

3.Ha nem iszol,akkor valamit titkolsz,tehát az vagy.

4.Ha soha nem ittál,akkor lelki beteg vagy,mint egy alkoholista.

5.Ha soha nem ittál és kiegyensúlyozott vagy,akkor majd lesz egy esemény az életed folyamán,amiért inni fogsz...


...tehát mindenki alkoholista a tudomány mai állása szerint.

2015. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját külön bejáratú rendszeremben megkülönböztetek iszákosokat (ide tartozom én is) és alkoholistákat.


Alkoholistának születni kell és ebből soha nem lehet meggyógyulni, legfeljebb tünetmentes lehet valaki. Betegség. Az alkoholista lehet, hogy csak egy deci bort iszik naponta, de anélkül remeg mint a kocsonya, képes belehalni még ilyen kis szeszmennyiség esetén is az elvonásba. Ismertem ilyet.


Az iszákos szereti az italt, de nem is tagadja ezt, ha sokat iszik is rendszeresen, akkor sem lesz függő, le tud mondani róla akár hosszabb időre is, magánélete, munkája nem szenved károkat.

2015. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!