Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik az az erős ital amit...

Melyik az az erős ital amit lehet inni szlovákiában és fogyasztás előtt megyújtják?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 14:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
73%
Absint :-)
2008. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
abszint. ha jól tudom 70%-os és régen annak a túlzott fogyasztásába lehetett belehalni
2008. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Én még nem hallottam róla, hogy az abszintot meggyújtják.

Az elöttem szólóhoz fűzném hozzá, hogy fekete üröm nevű gyomnövény van benne ami nagy mennyiségben mérgező.

Amit én ittam és meggyújtották az a grog.

2008. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2008. aug. 26. 17:37
 5/11 anonim válasza:
0%

Még ekkora hülyeséget, hogy gyomnövény... LOL

[link]

Itt olvashatsz egy csomó mindent. :P

És igen, az abszintot cukorral IS lehet inni. Karamellizálni kell. :)

2009. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
ABSINT....70 fokos pia....fincsi :P
2009. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:

Egész pontosan abszinthamisítványról van szó.


Azért gyújtogatnak fölötte cukrot, mert nem hasonlít az igazi abszintra, és nem is tejesedik hígításkor, ezért másféle "rituálét" kellett kitalálni hozzá. Nameg amúgy is olyan bűnsz*r íze van, hogy cirkusz nélkül nem lehetne eladni.


A wikipédiás cikk azóta sokat változott (kitüntetett cikk lett), azt is érdemes megnézni.

2011. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
57%
Absint a zöld 70%(ezt szokták meggyújtani), fekete 80% (kristálycukorral szokták fogyasztani) és még piros is van. a zöld halucinogén anyagokat taralmaz/tartalmazott, tudtommal ezt kivonták belőle.
2013. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Phoney ***** válasza:

ma 17:30


1. Az abszint színe és szeszfoka egymástól független. Az más kérdés, hogy 1-1 márka miatt a fogyasztó fejében 1-1 színhez adott szeszfok rögzül.


2. Fekete abszint nem létezik, legalábbis eddig egyetlen gyártó sem festett feketére tényleges abszintot. Az más kérdés, hogy a szívárvány minden színe (köztük a zöld) mellett feketében is léteznek "Absinthe" fantázianévvel forgalmazott szeszes italok, amiknek egyébként semmi közük nincs az abszinthoz.


3. Az abszint sosem tartalmazott hallucinogéneket, és a saját korában nem is állítottak róla ilyet; egyszerűen csak „különösen ártalmas” szeszes italként tiltották be. Mivel ez is téves volt, egyáltalán semmitse kellett kivonni belőle ahhoz, hogy ismét forgalomba kerüljön, bár ettől függetlenül sajnos máig is az üvegenként párszáz forint költségből összepancsolt hamisítványait lehet kapni a hipermarketekben és szórakozóhelyeken.


4. A tényleges abszintot jeges vízzel kb. 12%-ra hígítva és ízlés szerint cukrozva (vagy cukormentesen) isszák, akár zöld, akár színtelen, akár (nagyritkán) vörös.

2013. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
57%

Létezik fekete abszint, én ittam már olyat... csak érdekesség kedvéért http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidit.. szerintem ők sem találgatnak a feketéről..


Másik pedig: " Az abszint növényi összetevőinek – főleg az abszintizmus félreértelmezése miatt – ma gyakran hallucinogén és más pszichoaktív hatásokat tulajdonítanak."


Illetőleg egy másik forrásból: "Az ürömolajban pedig kis mennyiségben idegmérgek találhatók, amelyek a túlzott mértékű fogyasztás során hallucinációkat, hosszú távon pedig függőséget is okozhatnak."


szóval ha most nem is tartalmaz, akkor régebben igen, és ha akkor sem, akkor legalább szó volt róla, de az előző válaszomban szerepelt h: taralmaz/tartalmazott, tudtommal ezt kivonták belőle.

2013. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!