Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cefre. Két rossz közül melyik...

Cefre. Két rossz közül melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A kifőzés időzítésére kérdeznék:


Ha nem tudom pont a kiforrás után kifőzetni vinni a cefrét, akkor mi a jobb választás,

1/ ha a még nem teljesen kiforrot cefrét főzetem ki, vagy

2/ ha már kissé túlforrt állapotban főzetem ki?


Melyikből lesz finomabb pálinka?


(Egyébként maga a cefre nem rossz, mert tiszta és érett gyümölcsből van, nem rothadó cuccból, és cukor sincs hozzáadva természetesen, hisz nem célom a mennyiségnövelés...)



#cefre #időzítés #kifőzetés
2015. jún. 30. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a túlforrt jobb. Legtöbben szerintem nem főzetik ki azonnal, mert gyűjtögetik a gyümölcsöt és elég sokáig szokott állni, szóval szerintem zömében mindenkinek túlforr.
2015. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 2. Jobb. 19/N
2015. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
Ha kiforrás után tudod úgy tárolni, hogy megmaradjon rajta a széndioxidréteg, azaz ne kapjon levegőt, akkor gond nélkül kibírja egy ideig, de nyár van, úgyhogy a lehető leghűvösebb helyen tartsd.
2015. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

O de kár, pedig a főző által adott két időpont közül a korábbi lenne a jobb, a biztosabb, hogy ráérjünk elvinni. Akkor próbálok későbbre szervezkedni.


De és amúgy ha kicsit korábban sikerül kifőzetni, amikor még azért dolgozik az anyag és képződik rajta némi bunda... Akkor az mivel jár pontosan? Szóval nem lesz belőle pálinka, vagy hogy kell ezt elképzelni?

2015. jún. 30. 13:12
 5/5 Phoney ***** válasza:
Ha hamarabb főzeted, akkor kevesebb pálinka lesz belőle, de némi szerencsével erősebb lesz a gyümölcsíz. A baj az, hogy nem tudod, „hány százaléknál” tart, de ha biztos vagy benne, hogy majdnem kész (pl. megkóstolva már egyáltalán nem érezni benne édeset), és semmiképp nem akarod kockáztatni, akkor esetleg érdemes elvinni.
2015. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!