Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cefrézési hiba okozhat metanol...

Cefrézési hiba okozhat metanolos pálinkát?

Figyelt kérdés

Ha magam cefrézem a gyümölcsöt, akkor okozhatok olyan hibát, ami miatt metanolos lesz a pálinka és ez esetleg kifőzetéskor (bérfőzdében) nem derül ki, nem jön ki belőle?

Köszönöm!


2015. aug. 23. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
A metanol az nem a metil alkohol? Szerintem természetes erjesztésböl csak etil alkohol jöhet létre. Ha rosszul cefrézel, szerintem csak kevesebb lesz a mennyiség.
2015. aug. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy létrejöhet metil-alkohol is, csak nem tudom, hogy cefrézési hiba miatt, vagy főzési hiba miatt.
2015. aug. 23. 19:34
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
A metanol elmegy az előpárlattal (ha jól vezetik a lepárlást).
2015. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 23. 19:55
 5/9 Phoney ***** válasza:

Az „előpárlattal elvehető metanol” csak egy áltudományos baromság, ami a metanol forráspontján alapszik, csakhogy az anyagok forráspontja a TISZTA állapotukra vonatkozik, oldatokban nem érvényesül. A metanol egy része gyakran elvehető az előpárlattal (a főző felépítésétől függően), de ha egy cefrének veszélyes metanoltartalma van, akkor a pálinkának is az lesz.


Minden cefrében (és ezáltal pálinkában is) van metanol, a mennyisége elsősorban a cefrézés szakszerűségén múlik. De akármilyen rossz is egy pálinka, akkor sem lesz súlyosan mérgező, a hirtelen vakulásos eseteket a hozzápancsolt metanol szokta okozni.

2015. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na tanultam valamit. :)

És mi a helyzet a házilag barkácsolt főzőkkel? Mostanában sok helyen láttam, ott van veszélye hogy esetleg sok a methanol? Vagy aki tudja mit csinál az meg tudjaa ezekkel rendesen csinálni?

2015. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:
Nem igazán a berendezés minőségén múlik, hogy mely párlatrészekben dúsul fel a metanol, ez még üzemi lepárlóknál is változó. Szóval az önmagában még nem baj, hogy mondjuk egy mezei acélkukta a főzőüst.
2015. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ritka esetekben lehet cefrének a hibája, túl sokáig ért illetve olyan anyagoknak köszönhetően. Mi 50 liter barck szilva keveréket dobtunk ki emiatt. A metalon nem mindig fő ki előpárláskor, így végig főzheted úgy, h teli van vele de nem lesz használható pálinkád.
2015. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
# 5/8 Ismét egy nagy +
2017. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!