Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért ennyire fura ha valaki...

Miért ennyire fura ha valaki otthon iszik egyedül?

Figyelt kérdés
több embertől hallottam hogy ez valamiért rossz de arra nem találok választ hogy miért! valaki fel világosítana?
2015. okt. 17. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem rossz. Ha valaki egyedül él, de este, zene mellett szívesen elszopogatna egy kis whiskyt vagy óbort, ugyan miért ne tehetné meg? :D


Valamiért egyesek fejében az ivás szociális, társas dolog vagy zugivás, de ez az ő bajuk.


Engem aztán sosem akadályoztak az ilyen előítéletek :) Ha inni akarok egy pohár 85%-os alkoholt kedd reggel, mert olyanom van, azt is megteszem, pedig ebbe már elég sokan keményen belekötnének, itt a gyk-n pedig sokat alkoholistának neveznének miatta. Ja, tuti az vagyok az évi pár felesem, 2 pohár borom és 3 söröm mellett :D

2015. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem fura. Miért lenne az?

Ha olyan kedvem van neki ülök hp-t inni egyedül, vagy bort vagy ami itthon van.

S nem, nem vagyok alkoholista, de ha megkivanom és olyan a hangulatom akkor egyedül is megiszom, persze társasággal jobb, de ha nincs akkor nincs.

2015. okt. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Egy Hemingway regény jutott erről eszembe, nem tudom mi volt a címe.

A jelenet lényege az volt, hogy az ember nem az alkoholtól lesz alkoholista, hanem az egyedül ivástól.


Ami persze így önmagában nem igaz, mert egyedül is lehet mértéket tartani, és társaságban is alkoholistává lehet válni.


Emellett viszont alkoholt általában alkalomszerűen iszik az ember, alkalmakkor pedig általában társaság van.

Ha valaki egyedül iszik, az egy ok nélküli ivás.

Amivel még mindig semmi baj, de ha belegondolsz, tényleg könnyebben válhat függővé az ember.

Már csak a társaság hiánya, hangulata miatt is.


És valljuk be, ha valakinek, akkor Hemingway-nek, aztán kő kemény tapasztalata volt ebben.

Masszív alkoholista volt, ami valamilyen szinten hozzájárult a mániákus depressziójához, (más is közrejátszott) ami miatt végül főbe lőtte magát.

2015. okt. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam én is inni egy pohár bort este, ha fura, ha nem.
2015. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Én is egyedül szeretek inni. Nem szeretek elmenni társaságba, olyan nagy macera. Kimenni a hidegbe, felöltözni, meg viselkedni, és mosolyogni másokra. Jobb itthon egyedül a szobámban inni.


Ez egy szertartás. Meló után kinyitom az első üveg boromat, kiverem a farkam, aztán megnézem a gyakori kérdéseket. Utána elolvasom a híreket. Ekkor kinyitom a második üveg boromat és nézem a sorozataimat. Aztán amikor elfogyott a bor, eszek valami finomat. :)

2015. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

#3: Egyáltalán nem ok nélkül iszom. Hanem mert jólesik :) Egy hedonistának ez a legigazibb ok :D

S igen nagy összegekben lennék hajlandó fogadni, hogy nem leszek alkoholista. A világon semmi hajlamom nincs rá, ahogy az absztinenciára sem. Nem is logikus számomra, hogy azért, mert az ember mellett nincs másik emberi lény, könnyebben függővé válik. Ugyan miért?

Különösebb alkalom nem kell hozzá, de alkalomkor sincs feltétlenül mindig társaságban az ember.


Akkor mi van, ha a párom is itthon van, csak más szobában? :D Egyébként ő pl. azért iszik magában, mert segíti a fordításban. Az sem ok nélkül való, a fordítás az egyik legfontosabb hobbijához tartozik, szent és fontos, hogy jól menjen.

2015. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy egyáltalán nem mond ellent annak, amit mondtam, (lásd, mivel kezdtem, ne csak bizonyos részleteket ragadj ki) és abszolút nem befolyásolja Hemingway mondanivalóját.


Ahogy a kérdésből is látszik, sok embernek fura.

Különben nem született volna meg a kérdés.

Én csak egy ötletet adtam, mert ez jutott róla először eszembe.



És szerinted, miért fura? Miért hallja ezt a kérdező sok embertől? Tudsz erre érdemben válaszolni valamit?

2015. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért ne ragadhatnék ki teljes állításokat, miszerint egyedül inni oktalan ivás? De nem érzem, hogy bármit különösebben kiragadnék dolgokat, az egész nem győzött meg, mert olyan állításokat tartalmaz, amikre tudok ellenpéldát. Bár ez igazából mindegy, mások véleménye nem befolyásol a saját magánjellegű döntéseim meghozatalában.


Nem tudom, miért fura ez az embereknek. Az emberekben egy csomó dolgot nem értek, sok dolgot meg tudok magyarázni, de azzal együtt sem értem, miért gondolkodnak úgy.

Az emberek sokszor roppant intoleránsak s nem tudják elképzelni, hogy valakinél valami másképp van, mint ahogy ők gondolják.

2015. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki kultúráltan iszik, annak tök mindegy, hogy hol iszik.


Az alkoholisták körében kialakult egy "családi légkör". Tipikusan fiam, apám, lányom, anyám, öregem megszólítással beszélnek egymással, hogy érezzék nincsenek egyedül a problémával ésezért társadalmi normákat megkerülve tudják szőnyeg alá söpörni a problémájukat.

Egy ilyen alkoholista közhely, hogy "ökör iszik magában", meg hogy "egyedül otthon rossz inni".


Magyarok ostobák, amikor arról van szó, hogy valaki iszik. Mondok 3 példát:


1-es számú idióta csoport tagja: az orvos azt mondta, hogy 10 órával vérvétel előtt ne igyak semmit. Én ne is ittam semmit. Majd panaszkodott, hogy sűrű a vérem, és többet kéne innom.


2-es számú idióta csoport tagja:

vendégem jött, akit megkérdeztem, hogy mit iszik és azt mondta, hogy bunkó vagyok, mert ő már nem iszik alkoholt.


3-as számú idióta csoport tagja:

Ordibáló szomszédot megkértem, hogy tudom hogy emelkedett hangulata van, de legyen szíves kedd éjfélkor csöndben lenni, mert reggel 5kor kelek, hogy menjek dolgozni. Erre az idióta beszólt, hogy ő nem is ivott semmit.


Lényeg: Amikor azt mondja valaki, hogy "iszik" az idióták arra gondolnak, hogy az illető alkoholista és holnapra májcirrózist kap, de legalább magára fogja gyújtani a házat az alkoholgőz töménysége miatt.


És az, hogy valaki sárga földig leissza magát egyedül, az több szempontból egészségtelen. Az alkoholmérgezés nem egy bonyolult dolog. Van, aki simán be tud tolni 2 üveg töményet és másnapra a saját okádékába megfulladva köszönti azt, aki rátalál, vagy tényleg széthasad a mája és az vértócsát rak maga alá, ami még rondább látvány, de gyakoribb, hogy csak önkontrolt veszt és valami kárt csinál.



Az, hogy valaki 2-3 felest, sört, pohár bort elszürcsölget, nem kéne, hogy gondot jelentsen. De megint csak ki kell kötni, hogy nem egy alkoholistáról beszélünk, mint ahogy a fent említett idióták csoportja gondolkodik MINDENKIRŐL.



szvsz

2015. okt. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!