Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Otthon vagyok egyedül, és...

Otthon vagyok egyedül, és főznöm kéne valamit, gyakorlat 0. Van ötletetek? :D

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok itthon még kb 4-5 napig, és a főzési tudományom... nos úgy tudnánk jellemezni, hogy ma tudtam meg, hogy hogy kell bekapcsolni a gáztűzhelyt:D Kifogytam a szülők által biztosított ételből, úgyhogy holnap megyek boltba, ezért örülnék ha mutatnátok pár egyszerű (és nem drága:D) ételt, amit könnyen el lehet készíteni. Csak mert főzni fun:D Az se gond nekem ha zacskós :)


A retardált embereknek:

Akik olyan szintű hozzászólást írnak, h "szendvics bazze" azok nyíltan elismerik homoszexualitásukat, és a normális embereknek meg van engedve, hogy ezért cikizzék őket és leszavazzák.


Köszi előre is:D


2009. júl. 26. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
ha zacskós is lehet, akkor vedd meg a zacskósat a közértbe és csináld meg ahogy írja a hátulján:D egyébként sajtos tejfölös brokkoli pl. Brokkolit vegetás vízben megfőzöd míg puha lesz. aztán kivajazott tepsibe beleborítod a leszűrt brokkolit, megsózod ha kell még, megborsozod, teszel rá tejfölt, megszórod reszelt sajttal, és addig sütöd míg megbarnul a sajt a tetején. párolsz mellé vajban krumplit, vagy főzöl rizst hozzá.
2009. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a tésztát, akkor nyert ügyed van. Forrásban levő kissé sós vízbe teszed, és közepes lángon főzöd, rotyogjon a víz, de nem nagyon. Ne kóborolj 3-4 méterről messzebb, mert kifuthat, szóval kevergetni gyakran! Fajtától függ, meddig kell főzni, 5-6 perc minimum. Kóstolgasd, és nem lesz gond. 3-4 evőkanál tejfölt összekeversz 1-2 kiskanálnyi tubusos spagetti vagy pizzakrémmel (boltokban ott találod, ahol a mustárokat), hozzákevered a főtt tésztát, megszórod kevés reszelt sajttal, isteni finom, gyors és egyszerű kaja.
2009. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző: mi az, amiket nagyon szeretsz? Hátha könnyebben tudunk segíteni!
2009. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat :) Elsősorban a húsokat szeretem, de felteszem az nem olyan egyszerű:D A tésztákat is szeretem, de most inkább valami könnyebb ételt ennék :)
2009. júl. 26. 22:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Spagetti

veszel spagettz tésztàt,meg kész spaegetti szoszt.

A spagettit kifözöd sos vizbe,leszüröd,rà a spagetti szoszt,mellé süss fagyasztott csibe fasirtot.

Vagy vegyél gyors rizset,elkészités felvan tüntetve,mellé meg halrudakat süss.

Esetleg kukorica sali:

egy konzerves kukorica leszürve,plussz egy pohàr tejföl,egy kevés majonéz,mustàrsoval,borssal kikeverve,esetleg hagymàt aprora vàgva,és egy fött tojàst apritva belekeversz.

2009. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lecsó?

Hozzávalók: 2 nagyobb hagyma, 4-5 paprika (1 lehet erős vagy csípős is), 2 paradicsom, só, bors, pirospaprika, majoránna, olaj, füstölt kolbász vagy virsli. A hagymát félbe szoktam vágni és úgy felszeletelni, olajon megdinsztelni, a kolbászt is hozzá lehet adni, s a hagymával együtt kicsit pirítani, majd megszórni pirospaprikával és rá a felkarikázott paprikákat (ha van benne piros színű paprika, akkor az őrölt nem is annyira fontos, leginkább a színe miatt), a sót és a borsot. Majd a felkarikázott paradicsomot. Ha nincs elég leve, akkor kis vízzel még felengedem. Amikor a paprika már majdnem jó belekarikázom a virslit is. Kenyérrel is nagyon finom.

2009. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

VIRSLI


Hozzávalók :

- személyenként 2-3 szál virsli

- mustár

- kenyér


Elkészítése :

Egy megfelelő méretű lábasban vízet forralsz és mikor már zubog, akkor beledobod a vízbe a műbelétől megtisztított és lemosott virsliket.

Kb. 5 perc főzés után tálra szeded.

Mustárral tálalod, kenyeret kell enni hozzá.


----------------------------


SÜLT VIRSLI RIZI-BIZIVEL


Hozzávalók :

- személyenként 2-3 db virsli

- 1-2 zacskó Gyorsrizs

- 1 feles-üveg zöldborsó konzerv

- étolaj a kisütéshez

- só, ketsup ízlés szerint


Elkészítése :

A Gyorsrizst a dobozon levő leírás szerint elkészíted, leszűrés után a zacskóból a fazékba öntöd és hozzákevered a leszűrt zöldborsót.

A virslikről lehúzod a műanyag héját (ha műbeles) és megmosás, megtörlés után ferdén bevagdalod az egyik oldalán. Forró zsíradékon ill. olajon kisütöd.

Ketsuppal is fogyasztható!


----------------------


TÚRÓS TÉSZTA


Hozzávalók :

- 1 zacskó száraztészta

- 50 dkg tehéntúró

- 2 pohár tejföl

- só, étolaj


Elkészítése :

Zubogó forró vízben kifőzöd a száraztésztát (kiskanál sót, 1 evőkanálnyi étolajat tegyél bele!)a zacskón levő leírás szerint. Leszűröd és lecsöpögteted, majd tálba teszed.

Az összemorzsolt tehéntúrót belekevered, és 1-2 evőkanál tejfölt is keverj bele, hogy ne legyen száraz.

Tálaláskor mindenki ízlés szerint tejfölt tehet a tetejére!


-------------


Rengeteg ízletes zacskós étel is kapható :

FINOM FALATOK (több fajta) => rá van írva a zacskóra az elkészítése, hozzávalók, nem kell hozzá semmi tudomány


GRILLCSIRKE => Minden nagyobb élelmiszerboltban vagy nagyobb húsboltban készen árulják, vegyél mellé kenyeret és savanyúságot! :D


RÁNTOTT CSIRKEMELL vagy RÁNTOTT PULYKAFALATOK => Minden nagyobb élelmiszerbolt mirelit-pultjában megtalálod, 1kg-os zacsikban, elég olcsón! Étolajban kisütöd, kenyérrel és ketsuppal vagy savanyúsággal jó kis vacsora lehet! :D

2009. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

panírozott pulykatallér vagy más hasonló fagyasztott félig kész husi, olajban kisütve hozzá fagyasztott hasábburgonya, szintén kisütve olajban.

vagy - fagyasztott pizza - ha az üzletire rádobsz még egy kis sajtot,nagyon finom - sütőben a leírás szerint megsütöd.

2009. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül vagyok itthon, én tojáspörköltet főztem.

Megfőzöl 5 tojást, majd felkarikázod. Közben olajon hagymát pirítasz, amikor üveges lehúzod a gázról pirospaprikát szórsz rá, és felöntöd fél liter vízzel (pörkölt alap), amikor rotyog beleteszed a tojásokat. Közben egy kis tálkába mersz ki egy kevés szaftot , és elkevered 2 kanál tejföllel, majd visszaöntöd a fazékba, szóval behabarod. Addig főzöd amíg kicsit besűrűsödik.

Köretnek tésztát főzök ki hozzá (ennyi pörkölthöz elég egy 25-20 deka), majd ha kész összekevered a pörkölttel és eheted is. Nagyon egyszerű finom kaja, nem tőle félni :)

2009. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!